Zasychání růje vlasaté



host - 28.55 (?) 
21.7.2008 19:34, zobrazeno: 12797x
Prosím o radu. Dva roky mám vysazenu růj vlasatou. Krásně rostla. Nyní se na jedné větvi objevil problém - začaly ovadat konečky a dále se mi zdá, že tato větev zasychá. Čím by to mohlo být způsobeno? Dík Jana
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.150 (?), 27.7.2008 23:31

Mám na zahradě dvě ruje vlasaté, takový problém ale nemám. Řešila bych to tím, že bych vetev odstřihla, já tu větší střhám bez problému, třeba je tam nějaký zdravotní problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 28.7.2008 10:28

loni nám takto "odumřela" půlka keříku, připomínalo mi to spálu, ale nikde jsem nenašla co to přesně je. Začně to osycháním konečků a rychle se to šíří dolů, schnou listy. Větve jsem ostříhala, pro jistotu jsem to ještě ošetřila postřikem fungicidem (tohle bývají houbové choroby), a keřík krásně obrazil. Letos dostal dvě dávky fungicidů, a zatím se drží. Ruj mají i naši sousedi v dalších 4 zahradách, a kromě jedné to napadlo všechny... a všechny přežily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
man - (6) - 29.86 (?), 7.8.2008 12:38

U mě pravděpodobně totéž, polovina keře zdravá, polovina zaschlá - nemůže se jednat o příznaky napadení houbou rodu Verticillium (viz www.zahrada.cz/forum/skudci/hryzec-5150/)? Dle různých pramenů je ruj k této houbě citlivá (counties.cce.cornell.edu/suffolk/grownet/tree-disease/vertwilt.html).

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.71 (?), 22.8.2008 14:19

Mám také tento problém. Mám ruj vlasatou druhým rokem, letos krásně zhoustla i kvetla s vlasy, ale asi před měsícem začala také stejným způsobem prosychat. Můžete mi poradit, jaký fungicid jste použili na postřik?Eliška

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
man - (6) - 43.148 (?), 30.8.2008 21:57

Pokud je to opravdu Verticillium, pak fungicidy nezabírají. Odstřihnul jsem zaschlé větve, přihnojil a ruj ve spodní části obrazila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.179 (?), 3.8.2014 15:23

Dobrý den, váš příspěvek je z roku 2008. Dnes je 2014. Podařilo se vám růj zachránit? Mám stejný problém s růjí, která je stará asi 2 roky. Prosím, napište. Zdraví Slávka, vl.liskova@quick.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.88 (?), 3.8.2014 15:54

Dělá to nějaká houba jako u klematisu, radikální odstranění napadených výhonů pomůže (u mne také). Ale přesto se každý rok nějaká zasychající větev nebo větvička objeví - pak ji hned odřežu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika