Zásah randapem



host - 182.227 (?)
19.6.2018 12:51

V laboratoři možná zjistí, že rostlina byla postříkána Roundupem. Ale to je tak všechno. Výsledek bude jen pro Vás. Stačí, aby soused prohlásil, že Vám nic nestříkal a kdo ví čím jste si to sami postříkali a je to. Opak mu dokážete těžko. P

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 75.17 (?), 19.6.2018 12:15

Soused mi postříkal popínavou rostlinu. Předloni vybudovali tújový živý plot cca 0,5m od hranice pozemku, na hranici stojí námi nově postavený krásný pevný nový plot. Dovolili jsme si ozelenit tento vlastní plot v délce cca 25 m na dvou místech popínavými rostlinami až teprve poté, co jsme viděli, že soused tuto svoji jižní část pozemku dobrovolně zastíní hradbou tújí, navíc si tam nacpal 1 m od hranice garáž (výjimku si vyjednal až poté, co postavil - v Čechách klasika), ale nebyli jsme proti, naopak, čím míň ho vidíme, tím líp :-) Před sázením tújí nasadil nějakou chemii, když jsme si stěžovali, že zasáhl území za plotem, tj. u nás, tvrdil, že on za to nemůže, že "to ta firma". Teď se ovšem vrhl i na naše popínavky, nejdřív je z plotu strhával, teď začala chemická válka. Ještě před týdnem krásně zelená rostlina už žloutne (vody má dost). Při tom zásahu se něco dostalo i na pár listů bobulovin, které v tom koutě zahrady máme, a je to vidět i na další zeleni. Je mi z toho člověka zle. Nevíte, jestli existuje nějaká laboratoř, která by zjistila, co přesně způsobilo žloutnutí a vadnutí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 19.6.2018 12:31

Dobrý den, laboratoří je určitě spousta. Buď jsou u VŠCHT nebo Vám poradí na ministerstvu životního prostředí. Nicméně pokud mám zkušenost, tak testování je dražší záležitost, a mě osobně nepomohlo. Akorát mě výsledek přesvědčil v tom co jsem tušila, a to že soused skutečně přelézá plot a zalévá stromy rondupem. angry Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 19.6.2018 12:51

V laboratoři možná zjistí, že rostlina byla postříkána Roundupem. Ale to je tak všechno. Výsledek bude jen pro Vás. Stačí, aby soused prohlásil, že Vám nic nestříkal a kdo ví čím jste si to sami postříkali a je to. Opak mu dokážete těžko. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.16 (?), 19.6.2018 19:31

Mám velmi nedobrý pocit, že v Česku, postiženému nepomůže ani videopast!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.253 (?), 23.6.2018 18:19

Stando, vy děde Vševěde, mám dojem, že nemáte pravdu. Rosné kořeny jsou výsadou některých pouštních rostlin. Tento způsob se vyvinul z potřeby získávání vody v oblastech, kde třeba i tři roky neprší. U nás to nehrozí a tak takové rostliny tu ani nemáme. Ty kořeny mohou být podpovchové. A jak je to s randapem, nevím, ale vím že se používá i v porostech dřevin k lividaci všeho ostatního. Jsou však ovocné dřeviny, které jsou na požití tohoto sajrajtu, velmi citlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika