Vrba smuteční



host - 1.251 (?)
15.10.2008 23:34

Smuteční vrba má koncové výhony dlouhé běžně půl metrů a velice tenké , tak okolo tří milimetrů, v barvě žluté až zlaté. Proto ty výhony nejdou nahoru, ale volně splývají dolů. Proto je smuteční Výhony se velice dobře hodí na jemné pomlázky a jinou jemnou košíkářskou práci, vrba se nemusí seřezávat jako košíkářské vrby . Běžně to je strom vysoký 15 i více metrů. Pokud je naroubována na nějaké málo vzrůstné vrbě, asi vyroste podstatně méně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 26.58 (?), 14.10.2008 10:22

dobrý den, můžete my někdo poradit jestli se má smuteční vrba hnojit a čím? jak má být veliká a jestli je vždy roubovaná.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 15.10.2008 23:34

Smuteční vrba má koncové výhony dlouhé běžně půl metrů a velice tenké , tak okolo tří milimetrů, v barvě žluté až zlaté. Proto ty výhony nejdou nahoru, ale volně splývají dolů. Proto je smuteční Výhony se velice dobře hodí na jemné pomlázky a jinou jemnou košíkářskou práci, vrba se nemusí seřezávat jako košíkářské vrby . Běžně to je strom vysoký 15 i více metrů. Pokud je naroubována na nějaké málo vzrůstné vrbě, asi vyroste podstatně méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 15.10.2008 23:41

Smuteční vrbu jsem snadno zakořenil z řízku, pravda, nekoření tak ochotně jako ostatní vrby Tak si myslím, že jsou většinou pravokořené. Na pomlázky se mi neosvědčila - ohýbají se. Na košíky už vůbec ne, přestože jsou výhony dlouhé, splývavé a pěkně tenké. Jsou totiž křehké a při pletení se lámou. Možná po nějaké speciální úpravě, nevím, ale žádný z košíkářů, od nichž jsem se učil plést, smuteční vrbu nepoužíval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.10.2008 0:53

Proutí se musí na určitou dobu namočit.  Je pak pružnější a neláme se.  Košík jsem nikdy nezkoušela, ale  když byly děti malé, tak pomlázky jsme pletli často.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 22.10.2008 0:51

Smuteční vrbu jsem také pěstovala z řízků, ale musí být z předloňského dřeva, loňské sice kořínky vyrazí, ale zaschnou, protože jsou příliš slabé. Jinak jestli máte mladý stromek, tak smuteční vrba má žlutavou kůru - normální vrba je hnědá. Takže poznáte, jestli je roubovaná. Dorůstá výšky 18m a šířky 10m. Pupeny na větvičkách jsou hubené a dlouhé, kočičky nic moc.Ale krásně zjara svítí větvičky a lístky....Ve školkách jsem ji nikde neviděla.

Nevím ale, jestli jste spíš nekoupili převislou vrbu (S.caprea "Pendula"), ta je spíš v prodeji a má klasické kočičky.Tu prodávají roubovanou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 22.10.2008 1:01

p.s. Na výrobu košíků se musí používat specielní "košíkářská" vrba (nevím jméno, jen že má dlouhé hnědočervené výhony) a ještě ne všechny pruty z ní.Pak se loupe a namáčí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika