Vrba kroucená - nemoc?



host - 45.6 (?)
1.7.2011 17:00

Vrba - žloutnoucí větvičky

Máme krásnou vrbu. Začaly jí ale žloutnout lístky, pak celé větvičky a na některých místech jakoby cizopasí nějaký útvar -  zelenkavé chomáčky, trs. Je nám to velmi líto, ale neznáme radu, jaký zvolit postřik, abychom stromu pomohli.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Laďka - (3) - 58.20 (?), 16.5.2010 18:57, zobrazeno: 33441x

Dobrý den prosím o radu zkušenější zahradníky :-) nechali jsme si zakořenit silnější větev kroucené vrby ve vodě. To se nám po pár dnech zadařilo, po zasazení do hlíny už rostou nové větvičky, většina jich má tak minimálně 10cm, ale některé jsou jakoby zkadeřené, nahloučené u větve, tvoří kopečky z listí, není to nějaký škůdce, nemoc, nebo něco vrbě chybí nebo přebývá? děkuji L.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 1.6.2011 22:11

Dobrý večer, nevím co se stalo naší vrbě, nejprve začaly usychat lístky, pak začaly černat větvičky a teď je to už i na kmínku.Je to nějaká houbová nemoc?

Nemoc vrby
Nemoc vrby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 1.6.2011 23:07

Když si zadáte do okénka vyhledávání "Tragédie jménem monília laxa", tak tam jsem popisoval stejnou chorobu (asi) u okrasné vrby, kterou mám vedle stromů napadených chorobou monília laxa a lonský rok byl velmi deštivý a chladný a tak mne taky usychaly a vadly celé větve. Je tam i obrázek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.6 (?), 1.7.2011 17:00

Vrba - žloutnoucí větvičky

Máme krásnou vrbu. Začaly jí ale žloutnout lístky, pak celé větvičky a na některých místech jakoby cizopasí nějaký útvar -  zelenkavé chomáčky, trs. Je nám to velmi líto, ale neznáme radu, jaký zvolit postřik, abychom stromu pomohli.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 1.7.2011 17:16

"Cizopasný útvar - zelené chomáčky" - jsou nejspíše způsobeny škůdcem - roztočem (snad hálčivcem či vlnovníkem? přesný název teď nevím). Ostříhejte je a strom stříkejte akaricidy. Hlavní termín postřiku by však byl nejspíše v předjaří a při rašení. Předtím ještě doporučuji strom radikálně ořezat, zakrátit - mnohem lépe se dostanete s postřikem na všechny větve. Ořezání se nemusíte bát, vrba jistě snadno obrazí (alespoň podle mých zkušeností) a rychle Vám naroste do původních rozměrů.

Ještě mne napadá, že by proti nim mohli být účinní draví roztoči jako proti sviluškám v sadech a na vinicích, ale to nemám nijak potvrzeno.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.31 (?), 26.6.2011 21:51

Dobrý den.Také nám začali schnout listy a později černat konce větví.Zdá se nám, že začal černat kmen v místě řezu.

Mirek
Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 1.7.2011 21:18

Dobrý večer. Mirku, mě loni taky začala takto "blbnout" vrba. Prvně jsem si myslel, že je to chladem 750m.n.m. Koncem srpna jsem vrbu totálně ořezal a ke kořenům jsem dal polévkovou lžičku cereritu. Letos je vrba jako fík. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.112 (?), 30.10.2022 17:33

Zdravím vás, větvičky mi taky černají a ještě si mi na silných větvích na podzim objevili škůdci nevim jak se jmenují, ale tvoří větší flek na větvi, jsou černi, vypadají něco jako ploštice a jak jsem je oškrabala tak se romazali na červeno, nevím co to je zač..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika