Ulmus parvifolia Geisha - redukce koruny



host - 112.7 (?) 
3.9.2014 19:35, zobrazeno: 6954x

Zasadil jsem tento jilm v r. 2008. Jeho růst je rychlý a za 6 let se z 80cm dostal na 3m výšky. Koruna není sice plná, ale je rozložitá cca 4 m šířky. Četl jsem, že tento jilm dobře snáší tvarování. Rád bych ho v růstu poněkud zabrzdil, takže se ptám, má-li někdo s tímto zásahem zkušenost a jak to jilm snášel. Tvarovat ho v předjaří? Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 4.9.2014 0:52

Pravidla pro tvarování jilmů, včetně jilmu drobnolistého, jsou stejné jako pro tvarování lísek (Corylus avellana) nebo habrů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.222 (?), 15.9.2014 20:01

Stejné - to je jaké? Taky bych potřeboval redukovat jilm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 15.9.2014 20:38

co je to redukovat jilm? Prosvětlit, snížit, zmladit, zahustit,...?

Větve nad 3 cm se zpravidla vyřezávají v předjaří, cokoliv tenčí pod 3 cm lze sesazovat na nižší rozvětvení prakticky kdykoliv mimo období od zahájení vyzrávání letorostů do ukončení první fáze zimní dormance (od září do ledna).

Jinak také koukněte na vlákno Turkmestánský BREST. Brest je totiž staroslovanské pojmenování jilmů (Ulmus ...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.7 (?), 21.9.2014 13:06

Redukovat: Ubrat větve u kmene a prosvětlit tak korunu. Zbylé větve zkrátit z 3m délky minimálně o 1m. Je to asi brutální zásah, ale četl jsem, že to ulmus Geisha snáší dobře. Nicméně napsat se dá všechno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika