Turkestánský brest



host - 73.186 (?)
27.4.2016 21:18

ano, někde jsem to tady už psal, brest má tendenci růst stromově - veškerá síla jde nahoru, kde vytváří silné početné výhony, dole spíše řídne. Prý ale snáší řez do starého dřeva. V porovnání s klasickými druhy na živé ploty roste super rychle, za 2-3 roky máte plot ve výši postavy. Daní je častější řez.           na vodu vůbec náročný není, neschne, jen pozastaví růst. Hustota a vzhled plotu nejsou na úrovni ligustra, habru ap., ale lepší než např zlatice

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 138.125 (?), 30.3.2011 21:25, zobrazeno: 23211x

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda tu někdo nemá zkušenost s pěstováním tohoto živého plotu? Zajímalo by mě především jak jste s ním spokojeni, kde a za kolik jste ho koupili a kolik je potřeba ideálně rostlin an metr živého plotu? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.150 (?), 11.4.2011 11:26

dobrý den,

tak jsem dnes zasázela turkestán.brest, za 3 dny ho ostříhám na 15 cm a uvidíme. Já sázela do trojsponu- dvě řady po 4 ks na metr, tak si teprv počkám na výsledek. Kdybyste někdo měl fotečky, jak vám tento živý plot roste, prosím, pochlubte se. Kořínky sezenic byly krásné, tak doufám, že se mi vše ujme... (já koupila sazeničku za 19,-, celkem 50ks, protože potřebuju živý plot asi 8-9m)..S pozdravem Kamila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.6 (?), 18.4.2011 13:14

Starkl prodává sazenici za 8-10kč přišlo mi to perfektně zabalené celkem 60 sazenic.Pouze 5 ks mělo v průměru pod 0.7 cm po týdnu jsem ostříhal dle návodu na 15 cm.a nyní po měsíci vše zelené a roste a roste a roste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.147 (?), 13.4.2011 14:10

ja ho mám na 2 miestach v záhrade už vyše roka, celkovo asi 30 metrov.

Kúpil som ho za 20 centov kus od nejakého domáceho pestovateľa a došiel mi zväzok maličkých prútikov - od 2 do 4 mm. Tie cca 2 mm som sadil akždých 15 cm v rade a tie hrubšie na iné miesto 20 cm v rade. Najprv rástol pomali ale od júla do septembra začal rásť veľmi rýchlo. Treba ho ale strihať a nebáť sa aj nižšie, on pustí a krásne sa zahustí. Na jeseň mal stále len akolo 50 cm, ale je hustý od zeme a tento tok ho nechám asi až na 1,5 metra, ak bude rásť tak, ako má. Inak teraz už niektoré kmienky majú aj 1 cm. Čo je pre mňa veľká výhoda a prekvapenie, to je to, že sa veľmi rýchlo na jar zazelená (na juhu Slovenska už v marcisom ho mal zelený). Kamarát si kúpil so mnou taktiež na 15 m plota a sadil ho do dvoch radov, 7 ks na meter. Ten bol minulého roka krajší, hustejší, ale zasa treba povedať, že mal aj automatické zavlažovanie.

Iný sused ho kúpil pred troma rokmi, prvý rok nestrihal a vyrástli mu 2,5 metrové stromy. Teraz to zostrihal, ale už mu to nepomohlo. Preto radím prvý rok strihať, strihať, strihať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.2 (?), 5.6.2014 11:00

Máme plot 2 roky, koupeno u Starkla, sázeli jsme 3 do metru.Stříháme 3x ročně a udržujeme výšku 250cm.Od sousedů není vidět, máme soukromí zajištěno.Nevýhodou je opadávání listů na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.129 (?), 11.3.2016 18:40

Udržujeme plot z t. brestu do 2m, je 5ročný, ale je dosť obtížne ho strihať. Hore robí takové hrubé trsy a el. nožnice ani manžel to nevládajú strihať. Už teraz sa bojím, ako to bude se strihaním, Máte niekto také problémy? Dole od kereňov to sú už hrubé stromy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.51 (?), 27.4.2016 20:27

moje skušenost mam brest 4roky v jedne řadě a vyškaje 6 metru kmen dole 20cm sestřih pouze do boku neskutečna rostlina pro živy plot a pořad roste do vyšky taky než nasadi lysty kvete male huste kvitky červene a potom semena pruhledne lupinky potřebuje hnojit a vodu a pak roste před očima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.186 (?), 27.4.2016 21:18

ano, někde jsem to tady už psal, brest má tendenci růst stromově - veškerá síla jde nahoru, kde vytváří silné početné výhony, dole spíše řídne. Prý ale snáší řez do starého dřeva. V porovnání s klasickými druhy na živé ploty roste super rychle, za 2-3 roky máte plot ve výši postavy. Daní je častější řez.           na vodu vůbec náročný není, neschne, jen pozastaví růst. Hustota a vzhled plotu nejsou na úrovni ligustra, habru ap., ale lepší než např zlatice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika