škumpa



host - 204.1 (?)
6.11.2007 12:27
Když škumpa proroste jednotlivé vvýhony natřete Rondupem a nic netrhejte alespoň uvydíte jestli to zabralo stačí potřít kocentrovaným přípravkem půjde to do kořenů může se stát že přes kořeny zasáhnete i sousedovo škumpu nebo ji to alespoň oslabí nesmíte si potřísnit svoje rostliny jinak hodně zdaru.   qr
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 66.2 (?), 6.11.2007 7:33, zobrazeno: 9326x

Prosím poraďte mi. Soused si loni vysadil 4 ks rostliny škumpa ca 80 cm od našeho plotu. Doslechla jsem se, že se jedná o velmi invazivní rostlinu, která je se svými kořeny  schopna zamořil široké okolí stromu. Dnes jsou škumpy vysoké ca 1,5 metru. Protože mám okrasnou zahradu, velmi kvalitní trávník, spousta drahých rostlin v nejbližším okolí, obávám se, aby nedošlo na mém pozemku v důsledku toho ke škodám. Pomohla by nějaká zábrana (plech, beton,...) kterou bych u plotu zatloukla do země? Jak hluboko se táhnou kořeny škumpy? Se sousedem není možné komunikovat.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 59.228 (?), 6.11.2007 7:51
 Na trávníku se pravidelným sekáním nové "výmladky" celkem spolehlivě ničí.  Nemyslím si že by kořeny kterými se čile rozšiřuje, šli do velké hloubky. Zajímalo by mne spíš v čem tkví krása škumpy, proč je tak často vysazována.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.31 (?), 6.11.2007 9:52
Dobrý den, obávám se, že Vám nezbyde nic jiného, než  podrosty vytrhávat, vytrhávat a vytrhávat. Škumpa je skutečně velmi invazivní a přesto, že jsem také slyšela doporučení na opatření typu plech, folie, či jiná zábrana, ve skutečnosti nefunguje NIC. Z vlastní zkušenosti vím, že se špatným sousedem skutečně není řeč a z vlastní zkušenosti také vím, že kořeny škumpy jsou po čtyřech letech ve vzdálenosti cca 5 metrů od mateřského stromu. Musím vás ale uklidnit, že vytrhávání výrostků zase není nic tak nepřekonatelného a při troše námahy se to dá zvládnout. Útěchou Vám bude muset být pohled na krásnou škumpu a vědomí, že kdyby měl soused za plotem kopřivy, bršlici a pýr, bylo by to horší. Přeji pevné nervy. Držte se. Daniela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 6.11.2007 12:27
Když škumpa proroste jednotlivé vvýhony natřete Rondupem a nic netrhejte alespoň uvydíte jestli to zabralo stačí potřít kocentrovaným přípravkem půjde to do kořenů může se stát že přes kořeny zasáhnete i sousedovo škumpu nebo ji to alespoň oslabí nesmíte si potřísnit svoje rostliny jinak hodně zdaru.   qr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.86 (?), 30.6.2008 16:06

Ano, měl jsem ty samé problémy. Stačilo ale 2 měsíce chodit s neředěným roundapem a natírat štětečkem výhonky. Je to ale na dlouho. Škumpa je potvora. Podroste vše. Přeji pevné nervy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 15.196 (?), 30.6.2008 21:12

Přesně tak, škumpa je hrozná "potvora". Když se vám její mělké, ale dlouhatánské kořeny dostanou časem třeba pod okrasné keře, jsem zvědavý, jak tím herbicidem budete v hustém větvoví toho keře natírat mladé škumpy. Jestliže mateční rostliny jsou jen 80 cm od sousedova plotu, není nic snažšího než herbicid aplikovat rozprašovačem přímo na ně - v noci, když bude nenáviděný soused chrápat. A kdyby to náhodou viděl, tak stačí říct, že noci už nejsou tak vlahé, jak bývaly a je potřeba mlžit, mlžit a mlžit. Jo, o "dobrých" sousedských vztazích bych mohl vyprávět. Mám atypický půdorys zahrady a tedy sedm sousedů! Před několika lety jsem řešil problém přerůstajících "koziček" (keřů černého bezu), které soused svým nezájmem o zahradu nechal narůst ve velkém množství a do velkých rozměrů hned za plotem. Je to sice léčivá rostlina, ale když mi už jejich rozkladité větve začaly silně zasahovat na zahradu a se sousedem nebyla řeč, koupil jsem prostě teleskopickou pilku od Fiskarsu a za šera brzy ráno jsem přes oka plotu udělal hloubkový - třímetrový průklest jeho bezové stěny. Přišel na to až asi za týden, kdy začaly schnout listy, neboť keře byly tak husté, že po podřezání držely "fasónu". Po ostré výměně názorů padlo pár facek - já jich dal rozhodně více a možná právě proto od té doby už se sousedovou "džunglí" nemám starosti.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika