šeřík



Stránky: 1,  2,  3   
jan - (2) 
2.5.2004 21:28, zobrazeno: 70270x
Poradí někdo jak množit šeřík . děkuji J.K.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
rosta.bar. - (1), 17.10.2006 19:27

Kde a jak nakoupit šeřík a jaké jsou podmínky pro jeho výsadbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 19.3.2014 13:11

Velký výběr šeříků nabízejí ve svých katalozích zahradnictví Starkl, a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.17 (?), 20.11.2006 14:58
hřížením, jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 20.11.2006 16:34
Pokud vám stačí měnší ale hojnější květy, (planý) tak stačí kdejaký odkopek od souseda, který se vám chytne.
Ale pokud chcete ušlechtilý kultivar, tak ten se očkuje na podnože. Mám pocit že se může i na ligustrum(ptačí zob)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.228 (?), 15.12.2006 18:14
I obyčejná větvička šeříku,kterou si opatříte od souseda či v parku vám může   dělat v zahradě parádu.
Stačí jen přihrnout zeminou a dbát na to,aby zemina nepřeschla.Během několika týdnu se větévka ujme.A vy budete tím,nebo tou kdo dá život novému keříku,který pokvete krásně a každé jaro vám připomene že ta počáteční starost stála za to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 15.12.2006 23:18
Šeřík jsem vždy vykopával napodzim ve volné přírodě kde roste planě. Hodně podráží do velké vzdálenosti a nechají se vybrat pěkné rovné. Ty jsem nasadil do kontejneru a hned brzo na jaře přenesl do skleníku a asi za týden rouboval kopulací. Ujímal se skoro na 100%.  Prostě žádný problém. Rouby se však musi nařezat  včas a dát do igelitu do ledničky. Pozor, brzo raší!  Tedy množení není vůbec složité.  VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.145 (?), 27.5.2007 16:24
Já mám úplně opačný problém! Jak se šeříku zbavit? Rozrůstá se mi až 1 metr od kmene. Poraďte, prosím!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 27.5.2007 16:40
Odkopky vznikají tehdy, když kmen už je postarší a brání proudění živin z kořenů do koruny. Z toho vyplývá, že úplně by pomohlo starý šeřík vyhodit a nasadit nový.  Pomohlo by trochu i hluboké zmlazení šeříku, pokud je to možné a taky když ty odkopky se nebudou stříhat na úrovni země, ale půjde se do půdy a odkopek se ustříhne nebo uřeže hned u kořenu. Jde o to, aby z kořenů nešlo nic kolmo nahoru kromě vlastního kmene šeříku, protože tam na nejvýš položených místech kořenů se koncentrují růstové látky, které podporují vznik pupenů, ze kterých ty odkopky raší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.98 (?), 28.5.2007 22:19
Jak rychle roste šeřík? Jde použít i na živý plot? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika