Sázení vrby



Stránky: 1,  2   
zahradník ToM - (13) - 212.188 (?) 
15.11.2009 13:08, zobrazeno: 46314x

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je ještě vhodné období na vysazení vrby košíkářské nebo jestli je už pozdě.

děkuji za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 15.11.2009 15:20

Není nic snadnějšího než sadit vrbu, přesto bych to nechana jaro a to z jediného důvodu. V přpadě hladné zvěře hrozí okus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 15.11.2009 15:48

Vysadit klidně. V případě píchání řízků bych váhal. Vrba je prevít, který ustojí vše. Chytnou se i obráceně zapíchnuté řízky, zakoření i z řízků ze staršího dřeva. Nikdy jsem si nevšiml poškozených vrb od zvěře. Ochutnejte ji a zjistíte proč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 15.11.2009 16:16

Právě naopak, zvěř vrbu miluje, zkuste dát králíkům vrbové věrvičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 15.11.2009 18:01

V uplynulých dvou letech jsem vysadil cca 100 ks vrb různých druhů. Postupoval jsem tak, že na jaře /spíše v předjaří/ jsem zasadil na zahrádce nařezané pruty /asi 20 cm dlouhé a silné asi jak lidský malíček/ dost blízko od sebe, asi 10 cm, do tzv. školky. Do podzimu se mi ujaly, zakořenily a obrazily novými větvičkami dlouhými do 50 cm. Teprve potom jich na podzim vyryju a přesazuji na místo kde chci aby trvale rostly. V případě, že jich přes zimu něco okouše mi nevadí, protože již mají kořenový bal, z kterého vyrazi nové výhonky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 15.11.2009 19:44

Čím tlustší pruty, tím větší přírůstky prvním rokem, když zapíchnete 3-5 cm tlusté klacky dlouhé 30cm, můžete mít prvním rokem přírustky až kolem 1,5 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 128.44 (?), 15.11.2009 18:27

Tlusté klacky seříznuté dole šikmo aby šly zapíchnout a nahoře kolmo, aby se to poznalo, zjara zapícháte do země. Uříznuté v prosinci do jara ve vlhké kůlně bezpečně vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zahradník ToM - (13) - 212.188 (?), 15.11.2009 21:06

Jak je mám uskladnit od prosince do výsadby??Chtěl jsem je vysadit podél potoka u lesa myslíte že dělám chybu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.234 (?), 15.11.2009 21:38

Já bych je zasadil teď a nečekal na jaro, vrba snese všechno.Jediny problém je blízko lesa jako mám já na mých dvou zahradách a to jsou srnci.Ty potvory se potřebují drbat a za tím účelem likvidují kůru na vrbách, modřínech a douglaskách.Jediná ochrana je pletivo.Vrbové proutí chce ale pořádně prolít vodou a bacha aby zem nepřeschla.Salix contorta(v.zkroucená) mě roste i v potoce kam jsem loni ze srandy píchnul pár klacků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 16.11.2009 8:40

Podobně jako se uskladňují rouby. Založit na stinnou chladnou stranu baráku, kompostu, zbudovat lednik, pověsit do studny, dát do chlaďáku...

Nebo je můžete zhruba v době velikonoc nařezat a rovnou napíchat k potoku. Čím je řízek (jednoletý) silnější, tím lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika