Sakura neroste



host - 13.139 (?) 
11.3.2016 23:54, zobrazeno: 7706x

Loni na jaře jsem si koupila převislou sakuru.Větve byly zastřižené asi na 30cm.Vykvetla několika květy, ale větve doteď zůstaly stejně dlouhé, nepovyrostly.Proč? Ještě dodám, že jsem ji po odkvětu nezastřihávala.Je to tím? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 136.246 (?), 12.3.2016 14:30

Příčin, proč sakura neroste, může být více. Převislá sakura se zpravidla roubuje na vyšší podnož, někdy se roub ujme dobře a někdy taky ne. To ale nebrání prodeji... Indikátorem "nekvality" přijetí roubu je mj. skutečnost, že podnož (kmínek) vypouští své vlastní věvte, totiž energii, kterou chce předat nahoru, se předat nedaří, tak ji vypouští bokem. Taky někdy trvá, než se strom "usadí" a začne zdravě růst. To může být taky způsobeno něvhodně načasovanou výsadbou, nebo dlouhým pobytem rostliny v kontejneru a potřebou času na vytvoření dostatečného a zdravého kořenového systému. Jedna sezóna bez pohybu, hlavně po výsadbě, ještě nemusí nic znamenat. Já bych zatím rozhodně vydržel a nedělal nic. Jaro je za dveřmi, uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.68 (?), 30.3.2017 11:20

Koupil jsem si teď dvě sakury polokmeny a jsou tedy zpravidla roubované, ale já na nich ten roub nebo zesílení kmene nepoznal. Zasadil jsem to tak ne moc hluboko, ale mám obavy že to zplaní, prý se to stává často, tak kde ten roub většinou bývá? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.244 (?), 5.5.2017 13:14

dnes mi kurier doručil sakuru Kanzan. predajca deklaroval, že strom má približne 2,3 m výšku... prišiel mi balík a vnútri bol stromček o veľkosti asi 1 m... už to nechám tak nebudem ho posielať naspäť, ale zaujíma ma ako rýchlo rastie taká sakura. do konca letnej sezóny ak bude mať priaznivé podmienky narastie aspoň na tie 2 m?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 5.5.2017 14:17

Letos zpívejte hosana, pokud se přichytí, ty 2m čekejte do konca letnej sezóny 2018.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.97 (?), 15.5.2017 18:22

jo, třeba Starkl tam psal, že polokmen a fakt přišel polokmen, už ale dost ořízlý-rád bych si to seříz sám, vyšla akorát jedna větvička, u druhých není kam střihat, no ale roste to aspoň tak

2,3 m třeba pošta nemůže snad ani doručovat, myslím že jeden prodejce garantoval do 1,8m, vic nee

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 138.246 (?), 20.8.2018 0:25
Ahoj, prosím zkušenější o radu. Máme na zahradě 5 let sakuru (roubovanou s tmavými listy), ale vůbec neroste. Letos ji obrazil kminek zelenými listy. Dočetla jsem se z prispevku výše, ze to znamená, ze se roub špatně přijal. Co teď s tím? Chtěla bych stromek nejak zachránit, aby se probral k růstu, ale nevím jak. Odriznuti roubu je asi blbost, ze?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika