Sakura



dejavu26 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 206.25 (?)
30.4.2016 12:31

Sázela jsem ji na jaře, po zasazení ještě přistříhla větve koruny, což dělám každý rok. Péči žádnou velkou nepotřebuje, jen oštipovat výhonky listů, které příležitostně vyraší na malém kmínku mimo korunu či ze země.
Doporučuji nějaký pozdně květoucí druh, protože když kvetou brzy a venku je ještě zima a nemůžete si na zahradě ještě posedět, moc jich neužijele. Na podzim mají navíc krásné červené listí, takže zdobí i na podzim. Volila jsem okrasnou plnokvětou odrůdu, ale původní odrůdy mají zase výhodu, že jejich plody jsou jedlé a lákají ptáky.
Na půdu kolem jsem dala netkanou textilii a na ni mulč. Ani v největších vederech mi listí z ní nikdy neopadalo.
 



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 63.230 (?), 28.4.2016 0:19

sakury jsou krásné, ale... chvíli, a pak se díváte jen na třešňové listí..

zkuste se podívat na prunus nigra, krásně kvete, má výrazné tmavě fialové listy (oživí všudepřítomnou zeleň), a navíc na podzim má malé trnečky, které se dají jíst, ale nejdou od pecky. Můžtee si vybrat z keříku, nebo na nízkém, či vysokém kmínku. Velmi dobře se tvaruje. Dopourčuji zahradnictví Harazinova, Olomouc, naproti fy Ferona, směr Ostrava... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 20.4.2016 14:56

Před pár lety jsme taky sháněli sakury, chtěli jsme vysadit tak pět sakur ven před plot, takže jsme chtěli aspoň na dvoumetrovém kmínku. Pokud jsme někde nějakou sakuru objevili, tak byla s kmínkem tak metrovým, pro naše účely nevhodným. Nakonec jsme se dověděli, že takové sakury nikdo skladem nemá, že bychom si je museli objednat s tím, že dodaní by bylo tak za rok. Takže jsme nakonec místo sakur vysadili švestky, kromě toho, že jsme ušetřili asi deset tisíc, už jsme sklidili i pár zkušebních švestek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
dejavu26 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 206.25 (?), 30.4.2016 12:31

Sázela jsem ji na jaře, po zasazení ještě přistříhla větve koruny, což dělám každý rok. Péči žádnou velkou nepotřebuje, jen oštipovat výhonky listů, které příležitostně vyraší na malém kmínku mimo korunu či ze země.
Doporučuji nějaký pozdně květoucí druh, protože když kvetou brzy a venku je ještě zima a nemůžete si na zahradě ještě posedět, moc jich neužijele. Na podzim mají navíc krásné červené listí, takže zdobí i na podzim. Volila jsem okrasnou plnokvětou odrůdu, ale původní odrůdy mají zase výhodu, že jejich plody jsou jedlé a lákají ptáky.
Na půdu kolem jsem dala netkanou textilii a na ni mulč. Ani v největších vederech mi listí z ní nikdy neopadalo.
 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.122 (?), 21.2.2018 22:39
Dobrý den, nenapsala byste prosím název té své pozdně kvetoucí sakury? Podle fotek totiž kvete nádherně :) Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.186 (?), 20.5.2020 14:47
Dobrý den. Zakoupili jsme strom Sakura jako darek novomanželům a svatbu maji až 6.6. Dnes nám přišla domů a my nevíme, jak se zatím o ni starat, než ji předáme. Kam ji dat, jak casto zalévat apod. Děkujeme za rady🙂

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika