Řez přerostlých keřů



host - 103.226 (?) 
8.3.2018 14:03, zobrazeno: 5340x

Dobrý den. Prosím o radu. Mám na zahradě přerostlé keře, asi 15 let staré. Vajgélie, svída, tavola, tavolník, jasmín a zlatý déšť, zákula. Zprvu jsem je vůbec nestříhala, aby zakryly ošklivou zeď. Pak každý rok jen o pár centimetrů. Teď už jsou opravdu velké a nevzhledné. Vloni jsem je zkrátila dost razantně, ale zůstaly mi místy suché větve. Mám keře ořezat až nad zemí? Bojím se že už nevyrostou. Zkouším přiložit fotky, ale nedaří se mi to.  Díky za každou radu.  Lída


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 157.239 (?), 8.3.2018 17:19

Po odkvětu můžete zkrátit na nadzemní výšku 10-15 cm, opravit zeď-ať se Vám líbí. Keře dobře přihnojte, pak rychle dorostou do Vámi požadovaného rozměru. Další možnost je nečekat na parádu a radikálně řezat hned, nebo porost probrat opatrněji, kus vedle kusu-pak ale nebudete mít komfortní přístup ke zdi kvůli případné opravě...  SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.199 (?), 8.3.2018 17:37

Jsou hodně husté, nemají uvnitř světlo, tak některé větve zasychají. Pokraťte část výhonů na nižší rozvětvení a některé staré větve vyřežte úplně pryč.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.199 (?), 8.3.2018 17:38

ps - na vložení více než jedné fotky musíte být přihlášená.   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.81 (?), 8.3.2018 19:34

No, já na fotce vidím docela pěknou zeď a pěkné, bujné keře Forsytie (Zlatice), velké zrovínka akorát. A pak, krása je v oku.
Taky Zlatici stříhám. Hodně roste. Stříhám jí, když dokvétá. Připadá mi škoda pruty, které krásně pokvetou, ostříhat před květem. Stříhám tak, aby se keř už dál nezvětšoval, pěkně obrostl a příští rok zase hodně kvetl. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.199 (?), 8.3.2018 19:44

Také stříhám až po odkvětu, prakticky všechny uvedené, kvetou na nových výhonech narostlých v předchozím roce... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 9.3.2018 11:11

Stejně jako píše Lída, po odkvětu nejstarší dvě-tři větve vyříznu u země, zbytek pokrátím. Ani ne každý rok, mám toho tolik, že na nějakou estetičnost keřů nehledím, jsem ráda, že jsou velké a zaplnili prostor, který jsem zaplnit potřebovala. Zeď je hezká, dneska už se takové nestaví, buďte ráda, že ji někdo postavil za váswink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 9.3.2018 12:56

Nechci nikoho kádrovat stran estetického cítění, ale ani mně se ta zeď nelíbícheeky! Do chlívku ok, ale jinak brrrfrown. Aby vypadala tak, jak chce zadavatelka, bude lepší po odkvětu keře buď pokrátit na minimum, nebo alespoň po co nejkratší dobu-potřebnou ke zkrášlení zídky svázat a poté říznout, stříhnout-třeba jako V+Wwink, však to zase naroste! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika