Prunus Triloba



host - 34.135 (?) 
12.5.2013 20:29, zobrazeno: 5744x

Snad mi někdo poradí o co jde - vloni mi uschnula po odkvětu polovina stromku, znalci řekli - no jó, mrtvice - já vzala nůžky a uschlé větve ostříhala. Za rok se koruna stromu dorostla a hezky dorovnala, letos opět mohutně vykvetla, ale po odkvětu se mladé lístky opět zkroutily a vypadá to na stejný scénář. Co s tím? Stříhat se mi znovu nechce, navíc letos je takto "postiženo" 75% stromku. Mají větve šanci v průběhu roku orazit? Stalo se to někomu také? Jaké máte zkušenosti? Díky!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 13.5.2013 0:18

Je to monilie - ano, lidově zvaná ,,mrtvice". Napadá snad všechno rodu prunussad Po dva roky se mi stalo to samé - keř začal od konců větviček odcházet ještě za květu: ráno k němu přijdu a polovina větví svěšené květy i lístkysad Taky jsem ji hned omlela nůžkama - stejně jsem ho chtěla zachovat nižší. Ale loňský rok, už jsem začala stříkat do květů - stejně jsem stříkala i meruňku, tak jsem to vzala obojí... a letos poprvé ani jedna uschlá větvčka. Ale po odkvětu je lépe ostříhat stejně, i kvůli tomu, aby nekvetla jen na koncích větviček. Monilie se do keře dostává přes květy, proto je lepší, každou větvičku zakrátit pod poslední květysmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.135 (?), 13.5.2013 9:23

Děkuji za reakci. Tak už jsem ji silně sestřihala, poté co jsem ostříhala všechny postižené větve, zbyly tam dvě, takže stromek vypadal příšerně a tak jsem je vzala také - teď stromek vypadá jako ostříhaná okrasná vrba, zda obrazí,  je ve hvězdách. Něco jsem rychle o monilii přečetla, teď mám spíš strach, zda se nemůže dostat na poblíž stojící chrupku. Jak je to s tím postřikem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.86 (?), 27.6.2019 20:28
Dobrý den, chci se zeptat jak se snáší Madlon trojlalocna a Japonska vrba s tujemi.. děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika