Prunus tenella (mandloň nízká)



Stránky: 1,  2   
host - 11.247 (?) 
26.9.2008 10:44, zobrazeno: 16337x

Poraďte, kde sehnat tuto rostlinu, jsem ze Vsetína. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 204.34 (?), 26.9.2008 14:12

Viděl jsem ji prodávat v Plzni .

(Ale vážněji: mírně odnožuje a tak zpravidla není velký problém ji namnožit odkopkem. Až ji u někoho uvidíte, zkuste mu říci, třeba se s Vámi podělí.)

Nepěstuje se v tak velkém množství a tak myslím, že to chce obejít větší množství zahradníků a školkařů, ale snad se Vám to časem podaří. Spíš bych to viděl na jaro, v době květu. Zpravidla se prodává kontejnerovaná (ve volné půdě se ve školkách zase tak často nepěstuje).

A možná ji najdete na internetu v nabídce některých školek, třeba Vám ji zašlou.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.103 (?), 26.9.2008 17:08

Nabízel ji Baumax už od jara - keřovitou i naroubovanou na kmínku. Viděla jsem ji tam ještě v létě. Zkuste se poptat, možná ji ještě mají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 26.9.2008 17:35

Trošku vedle dámo, to je Prunus triloba, neboli mandloň trojlaločná, ta se roubuje. Pán se zajímá o tenelu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.3 (?), 5.10.2008 10:01

Správně to píše pan Stanislaw, P. triloba je všude, ale P. tenela je problém, ta se nějak nevyskytuje a přitom by se mi hodila, takže prosím o radu, nebo kontakt na někoho, kdo ji má, děkuji :-) Tini 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.41 (?), 27.11.2009 11:05

dobrý den, mandloň nízkou máme na zahradě, severní strana, z jedny strany 2 m dřeva z druhý 3 velký borovice, roste vlastně v severním tmavém tunelu, něco jsem si o ní zjistila, letos ji přesazuji na slunou stráň,jestli chcete odkopek, mohli bychom zkusit poslat poštou, jsou jen ale moc malé výhonky, tak třeba příští rok až se vzpamatuje, jsem od hořic-hradec králové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
dr - (48) - 171.74 (?), 27.11.2009 17:25

P.tenella,(nana) je rostlina chráněná, roste např.  na Pálavě, ale v kultuře na zahradě je to plevel, pokud má dobré podmínky.Dá se snadno množit odkopky, které bych mohl poslat ještě teď do zimy, nebo na jaře.Také jsem vyséval pecky, tak bude asi dost semenáčků příští rok.Jinak jsou to "hořké" mandle, tedy nejspíš jedovaté, ale už jsem se setkal s názory, že jsou jedlé a to bych byl opatrný hlavně u dětí, ale mohl by to být perspektivní lék proti některým nádorovým nemocem(?).Je zde také problém s onemocněním šarkou, někde se uvádí tato mandloň jako hostitel a zde bych dal přednost semenáčkům před odkopky, protože je větší šance na zdravé rostliny. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.138 (?), 7.9.2017 11:19

Dobrý den, chystám se osázet příkrý jižní svah. Je krytý před (tu převládajícími) západními větry, ale extrémně osluněný, přežijí jen partyzáni jako je skalník a jalovec (vyzkoušení). Myslíte, že by to tato mandloň - Prunus tenella - takovéhle podmínky přežila? Je to asi 370 m n.m., téměř nemožnost zálivky. Našla jsem ji v seznamu rostlin pro extenzivní střešní zahrady, tak mi svitla naděje.

Děkuji všem za projevený názor!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.191 (?), 9.9.2017 14:31
Doporučuji hlošinu stříbrnou. Sice také odnožuje, ale to je pro mě velké +. Dokáže zpevnit suchý příkrý sráz, udělá z něho pěknou stříbrnou stěnu a v době květu krásně provoní celou zahradu. Má jedlé plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vlasm - (2) - 226.191 (?), 10.9.2017 13:20
Pro zajímavost. Tento keř roste většinou asi jako trnka- do 3 metrů na výšku i na šířku, a odnožuje. Občas se ale může stát že z ní vyroste strom. Takový exemplář hlošiny stříbrné se nachází v parku v Havířově.
Hlošina stříbrná-keřovitá forma
Hlošina stříbrná-keřovitá forma
Hlošina stříbrná-plody
Hlošina stříbrná-plody
Hlošina stříbrná-květ
Hlošina stříbrná-květ
Hlošina stříbrná-stromovitá forma
Hlošina stříbrná-stromovitá forma
Borka stromovité formy hlošiny stříbrné
Borka stromovité formy hlošiny stříbrné
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika