Pěstujete někdo dřín urbiniana, leycesterii nebo sazaník?



Stránky: 1,  2   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?) 
17.3.2014 10:26, zobrazeno: 13331x

Cornus florida urbiniana, Calycanthus floridus a Leycesteria "golden lanterns".

Zkušenosti s pěstováním má někdo?

Děkuji wink




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.6 (?), 17.3.2014 10:57

Ten dřín je krásný, také jsem po něm koukala, dokonce ho v ČR minulý rok jedno zahradnictví z dovozu nabízelo (cena vyšší, ale přijatelná), jenže u něj udávají mrazuvzdornost -15 až -17°C a to je málo. Sazaník mám, první tři roky do v.30cm rostl málo (měla jsem 10cm sazeničku), teď už několik roků roste dobře, kvete poslední dva roky od výšky asi 50cm (čili jako už starší). Nepřikrývám, bez problémů. Jen nemá rád velký úpal, ten můj má teď za poledne polostín.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 17.3.2014 11:27

Děkuji Lído, do toho sazaníku pujdu mají ho v zahradnictví Žižka s výškou až 60cm (nechám si ho přivézt). Tvarujete nebo ho necháváte "na volno"?

Dřín je nádherný ale nemohu nikde najít info o výšce, třeba 5 a víc metrový keř tady být nemůže, nevím jesli se dá řezem držet v přijatelnější výšce frown.Mrazuvzdornost by na Polabí ještě ušla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.6 (?), 17.3.2014 16:05

Zatím jsem ho nechala růst, jen teď zjara jsem mu trochu zastřihla tři větvičky, protože mi vedle káceli břízu a dvě dlouhé ulomili, tak abych zarovnala tvar.Kvete po celé délce loňských větviček.

O té svídě píšou, že doma v Mexiku dorůstá 22 stop, tj.cca 7m - ale u nás počítám tak max.4m. Jinak ho doporučují první tři zimy uklidit domů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 7.4.2014 20:48

Paní Lído,

sazaník a svídu už mám doma. Leycesterii snad o víkendu.

Svída tedy přišla dost obožáček (za ty šílený peníze)- dvě větvičky a poupě. Naštěstí dobře roste i to poupě ale trochu pochybuji jestli je to ta, co jsem chtěla... no, má ještě čas květ "dodělat" blush

Sazaník krásně rozvětvený - mamina dobře vybrala u Žižky v Brusnici, má spoustu poupat... těším se smiley



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.29 (?), 7.4.2014 21:25

Renatko, ten sazaník to má listy, ne poupátka. Ta se vytváří až po listech a jsou to nejdřív takové malé kuličky v úžlabí listů. Ale pěkný je, hezky rozvětvený. Tu urbinianu vám závidím - bude to ona, má ty okvětní lístky zakroucené... Napište pak, jak se jí daří a jak bude přezimovat - musím na ni také někde najít místo  ;-))           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 7.4.2014 22:07

To nejsou poupátka sad? Jsem myslela že ano... nedalo mi to a vyfotila jsem je.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 7.4.2014 22:11

Tohle jsou! Ono to na té celkové fotce nebylo vidět - tak se omlouvám, že jsem vás vyplašila blush  - pokvete!!        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 7.4.2014 22:24

Super smiley, taky jsem byla překvapená když jsem si dnes těch poupat všimla, nemyslela jsem si že by hned kvetl.

Moc se mě líbil na jedné vaší fotce wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 7.4.2014 22:36

Ty jeho květy se v průběhu kvetení zajímavě mění - nejdříve jsou tmavě červenohnědé, pak kaštanové a při dokvétání mají vzhled starého dřeva - ale pořád drží tvar... Však uvidíte sama.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika