Pěstujete někdo dřín urbiniana, leycesterii nebo sazaník?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 178.38 (?) 
7.4.2014 23:17

Leycesterii mám, jen ne asi přímo tento kultivar - co uvádíte. Loňskou zimu přežila, vypukla - tak jak se u nás uvádí - znovu od kořenů. Tuhle letošní,,podivnou" nezmrznula vůbec, zůstala zelená. Zítra, když si náhodou vzpomenublush vám ji nafotím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 8.4.2014 9:20

A Leycesterii, kde máte? Polostín nebo plné slunce? Také jsem četla že u nás obráží každý rok od kořenů... do jaké výšky vám doroste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 12.4.2014 21:01

Takto vypadá květ dnes, už je bílý...smiley



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 12.4.2014 23:59

Na plném slunci, vloni obrazila od kořenů a do podzimu dorostla cca do 110cm a kvetla. Fotit jsem samozřejmě zapoměla, snad zítrablush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 13.4.2014 8:36

Děkuji, potřebovala jsem vědět kam jí dát aby nic nestínila a zase naopak nebyla sama zastíněná. Udaje o výšce se různí, tak je nejlepší údaj od někoho kdo jí pěstuje yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 30.4.2014 14:17

Renato, moje reakce přichází pozdě..

Sazaník - OK

Leycesteria - měla jsem ji, rozdávala kamarádkám. Nežije již jediná. Jednalo se o zimy 2007 - 2012, vymrzly všechny. Jedna dokonce pěstovaná u Mělníka (Z7, teploučko).

Krásná leycesteria rostla v Japonské zahradě v Troji, dlouho jsem tam nebyla.

No a nakonec cornus - jsem zvědavá, jak vám bude prosperovat. Vysadila jste jej? Či necháváte v květníku?

(poněkud troufale bych pochybovala o možnosti přežití. U mne jednoznačně ne, mně zmrzl i kříženec Cornusu kousa s floridou, florida též... natož tento teplomilný. Jo, kdyby byly všechny následující zimy teplotně jako tato, neváhala bych..)

Je nádherný.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 30.4.2014 14:36

Květo, nikdy nejni pozdě wink

Leycesterie vám také dorostla do +/- 1m?

Cornus jsem přesadila do většího květináče, na volno určitě ještě né... je to docela chudinka (i když listy dobře přirůstají) a měla bych strach že ho zašlápneme laugh

Vím že z jednoho květu nelze... ale myslíte, že to je co má být? Mě ten květ přijde trochu jiný než na of. fotkách z webu frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 30.4.2014 16:33

Cornusy mám, dva druhy, bohužel už si vůbec nevzpomínám, které to jsoublush Rostliny mi nepomrznuly, jen v tuhých zimách poupata, takže nevykvetlysad ale to mi dělá i paulownie běžně. Tady ten si netroufám soudit, asi bude náročnější... Leycesterie ano, zhruba do toho metru dorůstá. Konvalinka

leycesterie
leycesterie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 30.4.2014 21:45

Renatko, řekla bych podle vaší fotky, že je to on. Žádný jiný nemá listeny do obloučku, všechny ostatní je mají do široka otevřené. On první květ nemusí být 100%...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika