Oleandr - hnědé konce listů



host - 105.15 (?) 
28.2.2006 15:45, zobrazeno: 27397x
Teď ke konci zimy se mi na oleandru tvoří hnědé (tmavě) konce listů a  jiné  se zkorutí uschnou a upadnou. Co dělám špatně ?  Již jsem zkusil i jednu rostlinu přezimovat v teple ( cca 20C) a jednu v chladu  (kolem 8-10C) a  problém je u obou. Zalévám dle schematu: kdyz oschne zemina v květináči do hloubky tak 1 - 2 cm  zaleju tak, aby voda začala vytékat z odvodňovacího otvoru ( tu přebytečnou odsaju).  Poradí mi někdo??? Díky předem .... Milan
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 205.74 (?), 6.3.2006 13:04
Mám s oleandrem úplně stejný problém jako Milan. Prosím poraďte. Díky:-) Dana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.214 (?), 12.4.2006 11:33

Mám oleandr už několik let a hnědé konce ještě neměl. Občas se mu ale zkroutily listy a to bylo nejspíš známkou sucha. Někde jsem se totiž dočetla, že má oleandr rád stále plnou misku vody. Od té doby, co mu plnou misku dopřávám se mu listy nekroutí. ;o) kajrka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.86 (?), 4.5.2006 12:50
Mám několik oleandrů různě starých. Když je na jaře dávám letnit, mají několik listů částečně zahnědlých, ale spíše na kmínku těsně nad povrchem substrátu. Myslím, že bude chyba v zalévání. Před  zazimováním rostlin je potřeba postupně snižovat zálivku, čím méně je denního světla. Své rostliny zimuji v garáži, kde je kolem 15-17 st. a přes zimu je zalévám jen každých 7-10 dnů a jen co do provlhnutí substrátu. Na jaře před letněním začnu zálivku zvyšovat a po přenesení ven začnu hnojit  tekutým hnojivem pro ibišky a oleandry. Pak už zalévám plně obden nebo i denně podle teploty a v misce může klidně zůstat voda, oleandr miluje "mokré nohy", ale jen když může vodu dobře  odpařit, čehož při zimování nedocílíte Listy, které se mi zdají napadené, ostříhám. Oleandr snáší řez  výborně, takže není čeho se bát, že by znovu neobrazil. Přeji všem milovníkům oleandrů krásné kvetoucí rostliny!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.14 (?), 16.7.2006 23:23
Dobrý den, s pěstováním oleandrů začínám a hltám každou zprávu o něm.Zatím máme za sebou 2 úspěšné přezimování, v letošním létě jsem se strefila do stanoviště a nádherně bohatě kvete ( 1x týdně hnojím a má hodně sluníčka) ale nevím co s jeho stříháním - je nutné? kdy? -na podzim nebo po odkvetení? a jak? -nechat malý kmínek nebo za květy? Za Vaši radu předem velmi děkuji. Táňa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika