Okousaná bobkovišeň



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 128.52 (?)
24.6.2015 23:36

Když oslovujete přímo mne,  paní Ivano, sluší se odpovědět. Vyloučit to nemohu, tak dobře jeho chutě neznám, ale nevzpomínám si, že bych lalokonoscem okousané listy na zimostrázu někdy viděl.

Třeba má podmínky, které mu nevyhovují tolik, jako bobkovišni. Tipl bych si - pro srovnání s bobkovišní -, že zimostráz snese sice chudou půdu, ale měla by být raději propustná, třeba i kamenitá a hlavně ne nepropustná a zamokřená, neprodyšná, jílovitá.

Přidejte ještě foto celého Vašeho keříku, případně i detaily.

A vyzývám pěstitele buxusů: zkuste dát do placu vaše zkušenosti.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 128.52 (?), 24.6.2015 23:36

Když oslovujete přímo mne,  paní Ivano, sluší se odpovědět. Vyloučit to nemohu, tak dobře jeho chutě neznám, ale nevzpomínám si, že bych lalokonoscem okousané listy na zimostrázu někdy viděl.

Třeba má podmínky, které mu nevyhovují tolik, jako bobkovišni. Tipl bych si - pro srovnání s bobkovišní -, že zimostráz snese sice chudou půdu, ale měla by být raději propustná, třeba i kamenitá a hlavně ne nepropustná a zamokřená, neprodyšná, jílovitá.

Přidejte ještě foto celého Vašeho keříku, případně i detaily.

A vyzývám pěstitele buxusů: zkuste dát do placu vaše zkušenosti.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eerie - (6) - 208.233 (?), 25.6.2015 13:23
Dobrý den pane Josefe, moc se omlouvám, vletela jsem zde jako velká voda, když mi usl maly a nechtěla narušit vlákno zakladatelky či byt jinak nezdvorila.Jsem zde nováček a teprve se rozkoukavam, tak se ještě jednou omlouvam a dekuji za reakci.Připojuji fotky.Takto rozmístěne jsme převzali po manzelovych rodičích a já coby zahradník začátečník, bych ráda tre ba tento koutek zachovala, ale rostliny mi nepřijdou zdravé..ráda bych ooddelila if trávy,zamulcovala a prisadila ještě další rostliny,popř.vyměnila ten buxus chcipacek..Ale mám něco vsadit,je-li tam takový škůdce(lalokonosec..)..?:(
rozmisteni..
rozmisteni..
buxus
buxus
bobkovisen
bobkovisen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 25.6.2015 14:37

Lalokonosec nemusí žrát jen listí, larvy můžou dost výrazně decimovat kořeny. Navíc ty buxusy mají nasazené plody. Čili dvě vysilující skutečnosti najednou. To by nová bujná rostlina mohla dopadnout stejně. zvykala by si snažila se zakořenit a lalokonosec by jí labužnicky odkousával nové šťavnaté kořínky. Hlístice jsou trošku pomalejší, než by byl zásah nějakým insekticidem formou zálivky, ale ono jich moc v nabídce není a není to už moc populární. Když máte Anthio, nemáte někde třeba i Actellic? Tím se také zalévalo, byl dobrý Basudin, popř. Nurelle D. Nevím jak hnojíte, ale rostliny by byly určitě dost vděčné za zálivku s rozpuštěným hnojivem typu Kristalon Start.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 25.6.2015 22:57

Hodně byste svým keříkům pomohla, kdybyste dala do pryč to kdysi krásné a nyní tlející poleno. V něm i v mulči se pravděpodobně přes den ukrývají dospělí brouci, pod ním zase larvy. A mnoho info o lalokonoscích je na G-W. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.101 (?), 17.3.2019 17:39

Dobrý den,

ráda bych navázala na dotaz o bobkovišni. Mám je rok zasazené jaké živý plot a rotly bez potíží. Nyní během jednoho týdne se zjistila, že mají ukousané listy, jako by je "něco" ukouslo těsně u větvičky (přikládám fotografii). Hledala jsem ve starším diskuzích - ale nejsem si jistá, zda by to mohl být žír nosatců – lalokonosců.

Děkuji za odpověď

Helena

ukousané listy na bobkovišni
ukousané listy na bobkovišni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 17.3.2019 18:09

Teď po oteplení spíš řádí larvy lalokonosců. Potvory mají rády borůvky a taky japonské javory. Okusují krčky a většinou poškození je málo zřetelné až na to, že rostliny uschnou. Člověk by si mohl myslet, že rostliny přes zimu zmrzly. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 17.3.2019 18:23

Jo, ten list je od řapíku zahnědlý, To nebude ukousnuté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.101 (?), 18.3.2019 11:05

Právě, že je to hnědé, spíš jako zahnilé. tak jsem dneska vyrazila ještě s fotografií do zahranictví, kde jsem bobkovišně kupovala a podle umístnění mi řekli, že musely bobkovišně nastydnout od větru. Ty co nejsou chráněné od severo-západu jsou opravdu opadané, ty co z části kryje skleník takový problém nemají nebo jen minimálně. Jejich rada je, zastínit nebo minimálně zkusit "zlomit" vítr, aby přímo nešel na živý plot. A to bude trošku oříšek, protože, co dát před živý plot, aby to nevypadalo divně...

Díky všem za reakci

Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika