Nemocný japonský javor



Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (110) - 4.138 (?) 
28.4.2018 11:09, zobrazeno: 5150x
Ahoj chtěl bych se zeptat zda nevíte co se jedná. Mám doma 3 javory japonském. 2 acer palmatum a jeden sumburst tuším Všichni mají povadle listy a všiml jsem si že mají nějakou bílou skvrnitost... Nevíte co by to mohlo být?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 28.4.2018 13:33

Nic nežadoucího na listech není vidět, kromě povadlých nebo ještě ne zcela vyvinutých lístků.Japonské javory vyžadují spíše polostín, lehčí mírně kyselou a vlhkou zeminu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.42 (?), 28.4.2018 21:42
No pěkně mě vyškolila žena. Nedošlo mi že se jedná o pyl kterého je v tyto dny všude hodně... Snad to budou ještě nedovivinute listy. Přišlo mi to jako kdyby neměly dostatek vláhy. Ale v tyto dny je všude půda po deštích pořád dostatečně vlhká. Jde nějak bezpečně poznat zda mají nedostatek vody nebo naopak třeba přebytek? Je lepší. Každý večer zalévat nebo je to zbytečně moc? Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.219 (?), 28.4.2018 22:35

Ty listy nejsou zvadlé, jen ještě mladé. Až povyrostou, rozloží se doširoka. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 29.4.2018 7:11

Nedostatek vody u japonských javorů se pozná podle povadlých listů a "neochoty"růst. javory zalévám právě po deštích nebo těsně před deštěm, vlhká půda má lepší nasákavost, tím pádem většina vody neodteče bez užitku někam do pryč.Krátkodobé přelití není na škodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika