Nejatraktivnější stromy



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 87.5 (?) 
5.3.2010 20:02, zobrazeno: 61884x

Hádám, že v dnešní době jsou to sakury - na jaře kvetoucí, středně vysoké dřeviny mnoha druhů a kultivarů. Jakou máte oblíbenou právě vy? Prunus serrulata ´Kanzan´ nebo jiné?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 5.3.2010 20:15

Před sakurou tam přednost libovolné třešni, prostě jsem takový přízemní a před krásou květů dám přednost chuti plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.24 (?), 5.3.2010 20:17

Minulý rok nám vichr rozlámal obrovskou třešeň, jenom vyřezání pařezu ze země mi trvalo týden. teď tam máme pawlovnii. Strom i s balem vážil půl tuny. Letošní zima nám zatím zničila všechny druhy bambusů (obrazí určitě všechny, ale to vyřezávání ...) Tak jsem zvědavý, jestli pawlovnie nezmrzla taky. Znáte někdo odolnost tohoto nádherného stromu???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 5.3.2010 20:28

mrazuvzdornost paulownie se obvykle uvadi pri hodnote 6-7, samozrejme cim jsou stromy strarsi, tim jsou mrazuvzdornejsi

Jinak pro me jsou nejkrasnejsi stromy ty exoticke takze Paulownia, Catalpa a skvostně dokonalá Albizia...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.24 (?), 5.3.2010 20:47

Takových peněz a námahy mě Paulownia stála a ani napsat název neumím. Děkuji za tip, ještě mám jedno volné místo a možná to bude Albizia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 5.3.2010 21:32

Pokud budete chtít i tu Albízii mít ještě víc extra, tak ji prodávají i s "čokoládovým" olistěním...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 5.3.2010 21:44

Ještě přidám fotku té čokoládové albízie a jednoho dalšího stromu (škoda, že už se mi na zahrádku nevejdou), je to křehovětvec žlutý.           Lída

Alb.jul. Summer Chocolate
Alb.jul. Summer Chocolate
Cladrastis kentukea
Cladrastis kentukea
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.24 (?), 5.3.2010 22:24

Moc děkuji. Jsem z Vašeho doporučení albízie nadšen. Mám také velkou pravidelnou 20 tiletou škumpu, která zastiňuje kýčovité 40ti kubíkové koupací "jezírko" a podoba jalové škumpy a kvetoucí albízie je inspirativní. Zeptám se u Starkla, takové studené vedoucí, co ona na to. Děkuji,..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 5.3.2010 23:12

Možná bude taky dobré se mrknout na teploměr, protože to je opravdu hodně teplomilná dřevina. Proč myslíte, že se u nás nějak nepěstuje? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 5.3.2010 23:44

Obě dřeviny má v nabídce p. Havlis v jižních Čechách. Má vůbec hodně rarit a tady na "zahradě" jeho rostliny chválí. U této albízie udává mrazuvzdornost -21°C (pro zónu 7 není třeba ochrana, pro zónu 5-6 místo chráněné před stud.větrem, na zimu mulč), takže záleží i na bydlišti, jak upozorňoval p.Stanislaw (zelenolistá albízie až -29°C). Křehovětvec až -29°C, ochrana není nutná. 

S tím Starklem máte pravdu, v nabídce měl kromě normální zelené i tuhle čokoládovou albízii. Ale poslední dobou si na zásilky od něj tady lidé dost stěžují.                                                                          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika