Nádherné květu stromu



kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?) 
12.5.2019 19:42, zobrazeno: 2808x

Soused, který vůbec na svůj pozemek nejezdí, tam má úplně nespravedlivě frownstrom obypaný nádhernými květy. Fotku celého stromu mám jen skrze svůj plot, ale detaily květu snad pomohou. Pozná někdo, co je to za strom?




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 251.20 (?), 12.5.2019 19:46

Kalina obecná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 12.5.2019 21:01

Děkuji za radu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.114 (?), 12.5.2019 21:43

On to není strom, ale velký keř - a letos kvetou opravdu bohatě, zrovna dnes jsem dostala od sousedky větvičky do vázy...     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 12.5.2019 22:02

Zase jáwink Kalina je celkem běžný plevel, tady ji má v zahradě kde kdo. Zrovna dneska jsem šla kolem skládky biologického odpadu, co máme po vesnici a někdo takovou, velikosti té vašeho souseda, celou uřezal a vyházel. Mě to hlava nebere, já si nedovedu představit, to takhle zlikvidovatsad ještě v době, kdy kvete a udělá parádu. Moje babča měla odjakživa(tedy babča není, kalina v zahrádce ještě ano) proto ji mám i já. Pokud najdu odnožený prut(s kořeny) tak přibalit? Tento týden už by jsme to mohly spáchat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 20.5.2019 15:14

Tak Konvalinko,indecisionto bych se nenadála, že najdu vzkaz tady ve fóru. Když jsem zjistila, že je to kalina, tak jsem dál sem už nešla. Ale soused nemá keř, ale opravdu strom. Ale jsou tedy i keře, tak to bude super, když něco přibalíte.yes Hodně mi chybí něco, co by na jaře kvetlo, ale radši příští týden. Žene se na mě objednávka od Lebiše s begoniemi a nějaké další, abych se postupně dostala k tomu, že budou nejvíc trvalky, a nebudu muset tak na kolena, neb už to nezvládají. frown


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 171.250 (?), 12.5.2019 22:29

K názvu kalina obecná je třeba dodat ještě odrůda Sterile nebo Roseum, lidově "sněhová koule". Uvedené odrůdy mají toto kulovité květenství tvořené pouze sterilními, tedy neplodnými květy.

Kalina obecná - její původní forma (čistý druh) má ploché talířovité květenství, kde je velkých bílých sterilních květů jen málo a po obvodu) a vnitřní květy jsou plodné a v létě a na podzim, až do zimy z nich jsou červené boble, které rádi zobou ptáci.

Další odrůdou kaliny obecné je zakrslá nekvetoucí Viburnum opulus Nanum, tvořící asi m vysoký kompaktní kulovitý keřík.

A jako o poslední odrůdě se zmíním o Viburnum opulus Compactum, která je podobná původnímu druhu (talířovité květenství a červené plody), ale má zhruba poloviční či třetinový růst oproti základnímu druhu (u základního druhu jsem viděl i 5-6metrů vysoké keře či vícekmenné stromky).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 12.5.2019 22:47

Tak já k tomu ještě dodám, že mám i viburnum opulus Eskimo, které má také jen cca 1.20m, koule jsou bělejší než bíléwink a krásně vonísmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 171.250 (?), 12.5.2019 23:31

Drobná chybička: Eskimo nepatří pod kalinu obecnou (Viburnum opulus), ale je to kalina Carlesiova (Viburnum carlesii).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika