Moruše převislá



Stránky: 1,  2   
Milena K - (2) - 245.37 (?) 
27.7.2008 23:49, zobrazeno: 72660x

Dobrý den, mám na zahradě asi třetím rokem moruši. Je vysoká asi 130 cm, je převislá a naroubovaná na kmínku. Letos je nádherná, plná černých moruší. Jenomže větve jsou už na zemi a já nevím kdy a jak ji zastřihnout a tak hledám radu u zkušenějších "mičurinců" než jsem já. Díky Milena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
kaufmanová - (4) - 174.49 (?), 5.8.2008 14:48

Já ji koupila letos a odborník mi řekl: brzy najaře ostříhat až u hlavy tak na 5 cm. Vystudoval na to VŠ, tak mu věřím. Z.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.148 (?), 1.9.2009 11:16

Zdravím, brzy na jaře jsme vysadili moruši převislou, cca 2,5m vysokou, zakoupili jsme ji obrostlou větvemi cca do pulky kmene, vystřihal jsem jen suché větve. Bohužel po cca 3 týdnech veder nově vyrašené lístky a plůdky spálil ranní mráz. Na starších listech jsou dodnes hnědé strupy, plody ani nevzešly, uschly a opadaly ještě malé. Hlavní problém je v tom, že ačkoliv ostatní keře a stromy prosperují, vč meruněk  /jsme cca 250m.n.m/ moruše vyrazila nové větve které jsou max 20 -30 cm dlouhé, ostatní dlouhé postupně schodí listy a uschnou. K dnešnímu dni je na stromě jen cca třetina dlouhých větví. Je velmi prořídlá a působí vadnoucím dojmem, s velkou částí žloutnoucích listů. Chtěl bych se zeptat co v tuto chvíli, zdali hnojit nebo větve ostříhat u kmínku ještě těď na podzim nebo počkat do jara a aplikovat např. hnojivo s obsahem fosforu na lepší zakořenění?. /hnojil jsem dvakrát, po zasazeni a v srpnu Kristalonem na okrasné dřeviny, zálivku provádím dle doporučení 1x za týden vydatně při parnech 2x týdně/   děkuji mnohokrát za případné nápady.  Jiří Procházka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.214 (?), 12.7.2021 11:30
Dobrý den ostříhat jsem Moruši prevyslou teď v červenci je to problém?Měla některé větve suché po zimě a některé jen do polovičky zelené zbytek hole...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.25 (?), 12.7.2021 13:03

Jo pane-málo info na to, aby bylo možno vyslovit souhlas. Proč byly některé větve suché? Jak je Vaše moruše stará, velká, kde ji pěstujete-chráněná poloha, vyhnálov...? Fotky budou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.100 (?), 5.11.2009 18:27

Mám asi 20 moruší u plotu poměrně velké zahrady. Polovinu z nich řežu na jaře tak, že vzniká něco jako živý plot. Moruše snáší silný řez. Zkrátil bych nyní letošní přírůstky na ponechaných vybraných větvích asi na 3 pupeny. Stromek zřejmě neměl, z důvodu omezeného řezu, dosti energie aby dobře zakořenil. Domnívám se, že řez stromku nemůže uškodit. Hodně ale záleží na celkové jeho současné kondici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.204 (?), 18.3.2018 16:36

dobrý den.v loni jsem si taky koupila převyslou moruši.když jste ji ostříhala, tak bych se chtěla zeptat, jak to dopadlo.obrazila? děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.99 (?), 1.5.2011 11:58

dobrý den

scháním naroubovanou morusi a nemohu ji sehnat můžete mi poradit? děkuji Díky Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 119.84 (?), 1.5.2011 20:14

Ona se sehnat dá, ale nebývá nejlevnější. Já jsem cv. Pendula nedávno narouboval a naočkoval na normální moruše, cca za dva týdny uvidím, jestli to poroste. Roubování moc dobře nešlo, unitř je dřeň jak v bezu a ptoto mebudu překvapen, když se rouby nechytnou. Očkování snad poroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.185 (?), 10.10.2012 21:45
Dobrý den, nevím odkud jste, ale u nás ji mají ve Veltrusech pravidelně morus alba pendula - převislá. Nejlevnější cca 1m asi za 500Kč
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika