Množení řízkováním



host - 192.63 (?) 
23.8.2014 18:47, zobrazeno: 5403x

Dobrý den,

začátkem srpna jsem si nařízkovala několik druhů dřevin - zlatice, vrba, šeřík,... Zatím řízky čekají v substrátu za oknem. Kdy mám řízky přesadit na zahradu na své stanoviště? Nebo nejdříve přesadit každý řízek zvlášť do květináče a vysadit ven až na jaře?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.88 (?), 23.8.2014 19:50

Řízky jsem vždy sázela buď přímo do zeminy nebo do květináčku pod strom nebo za keř do stínu venku. Vše přezimuje venku (květináčky zapuštěné v zemi). Další rok dál zakořeňují a začnou růst, na trvalé stanoviště je sázím až další rok.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 23.8.2014 21:19

Ten šeřík asi nevyjde. Zlatice a vrby bych nařízkoval v září a napíchal na záhon. 

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 24.8.2014 8:00

Na stanoviště se sází až na jaře následujícího roku, nebo se na jaře "kontejneruje" pro výsadbu kdykoliv později. Přes zimu bude potřeba mírně chráněné stanoviště a hlavně neusušit nedostatkem vláhy či neutopit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.9 (?), 24.8.2014 9:11

Já jen dodám k tomu šeříku. My jsme dělali vysev Syringa chinensis(Šeřík čínský) a na ten jsme pak očkovali ušlechtilé odrůdy. Jinak ten ´chinenzák´,jak jsme mu říkali, má nejkrásnější vůni. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika