Mimosa pudica - Citlivka stydlivá



Stránky: 1,  2,  3   
host - 249.137 (?) 
2.10.2007 18:23, zobrazeno: 54254x
Koupil jsem si před měsícem Mimosu a teď ji začínají opadávat všechny listy. Je to před zimou normální jako u ostatních stromů nebo je to špatně?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 45.240 (?), 12.10.2007 20:30

Obávám se, že té vaší citlivce tady začíná být trošku zima, mimosy pocházejí z jižních krajů a co já vím, tak u nás zatím nepřezimují. Me

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.155 (?), 29.11.2007 21:22

Má dostatek světla a vody? Trochu opadává, jako každá rostlina? Potřebuje dostatek pravidelné zálivky, nesmí se však zas přelívat. Zalévejte jí do mističky a když to vypije tak znovu zalít, klidně v zimě i druhý či třetí den. V létě, když je teplo, tak by se měla zalévat každý den, když má vypito Jelikož je v zimě nižší intenzita světla, tak by měla být přestěhována blíže k oknu. Pokud ji však máte na jižním okně bez záclony, nebo na západním, tak se jí mohou trochu listy i pálit. Na těchto světových stranách by měla být za záclonou. Lepší by bylo poslat fotografii, bylo by to vidět lépe. Snad jsem Vám poradila.
S přáním hodně úzpěchů při pěstování Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.29 (?), 22.1.2008 8:33

Této rostlině se daří v docela až tropických podmínkách. Jsem v Austrálii a roste to tu všude v pralesích jak plevel. Dokáže to růst snadno mezi trávou na travnících, které se vůbec nezalévají.  Dokonce se i pne. Jsou to kolikrát takový houští, nádherný to přejet nohou, jak se to všechno okamžitě zavře. Pěkně píchá, potvora, když se na ní šlápne bosou nohou.

Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.57 (?), 22.2.2008 22:13
Mimosu mám, špatně se množí. Ale sehnat se dá a to na výstavách - ja jsem si jí koupil na výstavě V Lysé nad Labem a jsou to vystavy které jsou propagovány i Receptařema a mediálně se o nich člověk dozví, na těchto výstavách získáte mnohdy až neuvěřitelné exepláře!!! I když se tam jedná o nějakou vystavu sušených kvetu - vždy se tam najde koutek pro volny maloprodej kouzelné květeny. Mimoza kterou mam - je pekná mrška v lete jak kvete tak je z ní peknej binec - tím myslím nejvíce po odkvětu dost rychle roste a já ji mam celoročně doma. Po odkvětu mě schazuje i spusty mini lístečku, takže je veselo:-) Jinak se v letnich měsících muže davat ven. Žije se jí zatím skvěle - hlavně to milí drazí nepřehánějte s péčí - čím víc se o danou kvetinu zajímate tím vic jí mužete ublížit:-) MR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.198 (?), 7.5.2008 10:06

Koupila jsem semínka a vypěstovala krásné sazenice, ale teď jsem to hledala, jak pokračovat dál.Nenašla jsem v žádné knize, jak se tato rostlina pěstuje a jestli je možné, dát ji v létě ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.102 (?), 8.5.2008 12:46

Je z tropů a je celkem logické, že může být venku... Ale postupně zvykat ať se nespálí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.146 (?), 27.5.2008 8:41

Ja jsem si privezl jiz druhou z amsterodamskeho kvetinoveho trhu. Dlouho jsem po ni patral u nas, ale marne. Ted jsem vsak narazil na obchod, nabizici jeji semena. Kvuli reklame zde asi odkaz byt nemuze, ale na obalu je videt znacka Nohel Garden, takze zkuste vyhledavac.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.17 (?), 31.5.2008 22:46

Právě jsem obdržela od mé sestry asi 1 cm vysokou citlivku. Zkoušela je rozmnožit ze semínek a podařilo se jí to. Má jich teď plný okenní parapet v kelímkách od Pribináčků:) Snad se ji u mě bude taky dařit. Přeju všem úspěšné množení citlivek. Martina Vysočina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.251 (?), 10.7.2008 22:52

Doporučuji navštívit zámek Raduň na Opavsku. Sehnala jsem tam nikoli orůdu pudica, která je extrémně seismonastická, ale jinou (zapomněla jsem jak se jmenovala, ale říká se jí "spící", sklápí lístky jen na noc).A to za velmi symbolickou cenu 30 Kč!!! Z rostlinky mi prý při dobré péči vyroste stromek. V Raduni mají u zámku oranžerii, která byla nedávno zrekonstruovaná doslova z trosek. Mají tam zahradníka, který má o práci postaráno, park u zámku je velký... Moc jim fandím a doporučuji se tam podívat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika