Mimosa pudica - Citlivka stydlivá



host - 130.3 (?)
4.2.2009 11:08

Dostala jsem rostlinku od známých, už větší, ale vůbec nekvete. Znamí si také ztěžují, že jim vůbec nikdy nevykvetla. Může mi nekdo poradit, jak vyprovokovat kvetení. Díky E

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 52.85 (?), 2.8.2008 7:38
Získal jsem několik sememn s rostliny v botanické zahradě v Kingstownu na St.Vincentu.Vyklíčí asi tak každé dvacáté.Rostlina roste velmi dobře na proskleném balkoně, přímo na slunci.Bleskově reaguje na prudší pohyb, nebo na zvýšení teploty v blízkosti lístků okamžitým zvadnutím celé rostliny.Pro větší atraktivitu ji mám umístněnou vedle Dioanea muscipula(mucholapka)což tvoří ucelené společenství dvou nejrychleji se pohybujících rostlin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.234 (?), 5.10.2008 17:30

Ona Mimosa- Citlivka stydlivá mi vydržela přes léto v září opadala a zdá se, že se jara nedočká. asi uschne.Neví jestli jí zachraním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.76 (?), 16.10.2008 15:49
na jare jsem vypestovala se seminek rostlinky, ale hned ze zacatku nekolik neujalo a padli... jedna vydrzela cele leto a nadherne rostla a byl hezky pohled na listecky jak se vzdy zavirali... jenze ted napodzim jsem si vsimla ze mi vadne a mela jsem vedle ni... maly stromecek stejne rostlinky..manzel mi rikal ze asi dala zivot svemu diteti a proto ona uz skoncila svuj... ze se teda asi zajimave mnozi... kus za kus... smal se ze to bude jako s anasem... tak nevim... ted se venuji tedy te male rostlince a obavam se ze jak mi zase povyroste ze ji potka stejny osud...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.3 (?), 4.2.2009 11:08

Dostala jsem rostlinku od známých, už větší, ale vůbec nekvete. Znamí si také ztěžují, že jim vůbec nikdy nevykvetla. Může mi nekdo poradit, jak vyprovokovat kvetení. Díky E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.116 (?), 26.3.2009 10:25

Koupila jsem teď rostlinu v domění, že se jedná o mimosu. Má označení Acacia arwata (Mimosa). Teď nevím, jedná se o tutéž rostlinu nebo mám úplně něco jiného?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.109 (?), 6.5.2009 22:55

Mimosa pudica je jedna z nekolika rostlin, ktera disponuje tzv. seismonastickymi pohyby. Ale pozor, neplette si je s podobne vypadajicimi acaciemi! Orangerie v Raduni je jeden velky paskvil, takze kdyz chcete mimosu (M. pudica, M. nuttalii, M. lutea) kupte si seminka v supermarketu nebo na internetu.

Kliceni pomuzete tim, ze seminka date do substratu tak 0,5 cm do zeme a zalijete horkou vodou 80 - 90 °C (proste primo z rychlovarne konvice konvice a prelit). Pak klici 80 % semen do 5 dnu.

Drzim palce, M. Petrasek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.190 (?), 21.11.2009 13:59

je to normalne na zimu jej zacnu opadavat listy ako ostatnym stromom, na jar vyzenu nove

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.6 (?), 15.1.2012 11:52

Dobrý den, chtěla bych se zeptat po jaké době semena začnou klíčit v hlíně a po jaké době například ve vatě. Objednala sem si z internetu 7 semen, 5 jich mam týden v květináči v substrátu a pořád nic. Ve středu jsem dala 2 semínka klíčit do vlhké vaty a taky pořád nic nedělají.. Jsou semínka špatná a já jsem koupila špatně? Prosím o brzkou odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.2 (?), 23.3.2014 14:19

Trochu mimosa opadat může je to normální jako u ostatních stromů. Na jaro zas vyrostou nové lístky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 16.1.2012 1:00

tak ja je na den namocila ve vode a na druhy den jsem je vysela a za tyden byla uz venku------  ja seminka kupuji na internetu a jsem vzdy spokojena-- ted je spatne svetlo, ale zitra nafotim a vlozim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika