Magnólie - poraďte prosím



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
7.5.2014 10:26, zobrazeno: 6008x

U Soulangeany mám několik větví těsně nad zemí a nemohu se rozhodnout, jestli je nyní po odkvětu ořežu, nebo je pohřížím do trávníku k zakořenění.

frown

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 7.5.2014 12:32

A co to udělat ve stylu královny Koloběžky První?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.107 (?), 7.5.2014 12:54

? naříznout šikmým řezem, do rány dát zrnko pšenice (nebo stimulátor a kamínek, aby se rána nezavřela), na to bačkoru z rašeliny, zabalit do nějaké folie, utáhnout z jedné strany pevně, aby z balíčku nevytekla po zalití všechna voda, na druhé straně tak aby šla eventuelně doplnit voda. Jak se ukáží kořínky odříznout a dát zakořenit do hrnku. Bude to ve stínu pod keřem, ani to nebude moc vidět, trávník budete moci sekat,... Ivan 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.5.2014 13:27

Tady jde o to, jestli uříznout a mít prostor pro sekačku nebo přitáhnout blíže ke kmeni, kde už není tolik potřeba sekat a tym ty větvičky do 25 mm průměru zafixovat, aby nelezly do šířky.

Právě to řeění namnožit a nehřížit je to nejhorší.  Trvá taky dva roky a překáží při sekání více než to pohřížení do mísy s šafrány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 7.5.2014 13:47

Stando, rozhodněte se podle toho, jestli chcete (potřebujete) mít nové rostliny. Pokud tam máte pod stromem mísu, tak bych hřížila. Zájemci se vždycky najdou...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.5.2014 14:05

... Zájemci by byli spíše o M.Suzane a M.Stellata. O v našich podmínkách nejvzrůstnější M.Soulangeana asi také, ale už jenom kontejnerování a udržení rostlinky do doby, než bude mít někdo vážný zájem je jednodušší u malých cv. No mísa to není v pravém slova smyslu, je to nejstinnější místo, kde je tráva řídká, s malými přírůstky a v ní jarní cibuloviny, které zatahují často už před olistěním stromu/keře.

Sama to určitě znáte, paní Lído,  oči by kupovali, ale zahrada není z gumy (natahovací).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 7.5.2014 14:17

:-))) bohužel... Když mám nějakou odnož, kterou mi je líto vyhodit, tak obcházím sousedy okolo, jestli ji nechtějí... A díky za gladioly, ta Mirka je červená s čím? Na netu jsem ji nenašla...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.5.2014 14:20

ta Mirka je česnek kuchyňský wink Allium sativum

Jinak, Malináče mají už 10 cm letorosty, ale Rajka měla z 80% pupeny květní, tak se modlím, aby ty co se nyní po povolení úvazku probouzejí v patě roubu, byly vegetetivní a nikoliv generativní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 7.5.2014 15:06

Díky - já koukala na číslo na sáčku, ale do sáčku ještě ne.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 7.5.2014 21:46

Taky myslím, že o M.soulangeanu zas tak velký zájem nebude. Zkušel jsem hřížení před několika lety a žádný viditelný úspěch. Mezi tím větve zasílili a drží se nad zemí. Díky mulčování a postříkům udržuji prostor pod stromem bez trávy. Už je ale velká kolem 4 metrů a od jihu stíněná smrky. Dnes už bych ji nevysadil, jsou mnohem vhodnější kultivary. Letos po týdnu kvetení dostala 16.4. ťafku (-6 stupňů) a dodnes je na ní zoufalý pohled.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika