Magnolie - pěstování a střihání



host - 213.113 (?)
13.8.2010 10:04

ja mam magnolii 2 roky a ted pred mesicem jsem ji musela, kvuli prostoru, ostrihat po nove vyhonky a ted mi nadherne ty nove vyhonky kvetou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 226.160 (?), 3.11.2008 0:32

Mam Magnolii stellatu a magnolii stellatu rosea-nádherně kvetou hvězdicovitymi bilymi a něžně ružovymi květy tak začatkem dubna, špatně obrustaji když jsem zastřihnul.Mam je už 7 let, jsou asi 2m vysoke a tak metr na široke.Už moc nerostou zato bohatě kvetou.Mnoho zdaru.Franz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.66 (?), 7.11.2008 8:54

Magnolie se z důvodu rozkošatění nebo násady na kvetení zásadně nestříhá!!! Řez u magnolie se provádí pouze z důvodu odstranění suchých větví nebo když nám přerůstá do nežádoucího prostoru. Snáší řez v každém období. Já jej provádím po odkvětu a rány ošetřím stromovým balzámem.

Podotýkám, že dnes se prodávají magnolie s menším vzrůstem pro ty, kdo jsou nějak v zahradě prostorově omezeni. Naše školky je dováží, tuším z Holandska. Je pravda, že i květy jsou menší.

Dále bych chtěl podotknout, že magnolie nasazuje na květ již v létě

Jadrný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 70.240 (?), 24.12.2008 15:21

Prosím o radu ohledně přesazení asi 5 ti letého stromu magnolie.děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.106 (?), 12.5.2010 13:06

Alžběta, tak tomu nerozumim jeden píše stříhat druhý nestříhat, tak nevím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.113 (?), 13.8.2010 10:04

ja mam magnolii 2 roky a ted pred mesicem jsem ji musela, kvuli prostoru, ostrihat po nove vyhonky a ted mi nadherne ty nove vyhonky kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 13.8.2010 12:34

přesazovat 5 letý strom bych moc nedoporučovala, i když pokud je to nutné tak zkuste vykopat co největší bal do připravené jámy nalít několik kyblíku vody a potom zasazenou magnolii často zalévat myslím že ted by mohla během září a října ještě do mrazíků dobře zakořenit.Já jsem magnolii přesazovala asi dvouletou, protože jsem jí vybrala špatné místo, ale byl to takový malý proutek, chytil se a ted už je asi desetiletá a každým rokem přibývají květy.Zásadně ji nestříhám a v každé odborné literatuře píší u magnolie-nestříhat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 13.8.2010 15:05

Dobrý den! Stříhat-nestříhat, také mě to zajímalo. Máme dvě velké magnolie, jednu fialovou a druhou bílou cca 15 let a nikdy jsme je nestříhali. Akorát během roku občas zakrátím drobné větve, které zasahují do cesty, pěšiny. Magnolie mají bohaté koruny a kvetou nám každoročně. Letos nám kvetou podruhé.   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.8.2010 21:22

Přesně tak, v literatuře je nestříhat - je náchylná na plísňové choroby, které ji řeznou ranou můžou infikovat. A už vůbec ne, aby víc kvetla. Magnolie kvete tím víc, čím je starší. Já mám magnolií 5 a nestříhám nic. Šestou mi štěňata zakrátila z metru dvaceti na dvacet centimetrů - a bylo po ní, přesto, že jsem ji zarovnala nůžkama a zavoskovala, už neopučela   Tchánům ji vandalové polámali, další rok vyhnala plno dlouhých prutů a oni si pochvalovali, jak se hezky rozkošatila. No nevím, z hezkého stromku je pometlo 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 17.8.2010 21:29

Konvalinko, nevykvetla tam kde jste ji střihla nebo už nikde? A letos nebo někdy před lety? Já letos musela po odkvětu trochu střihnout (prostor)a druhé kvetení teď v srpnu je opravdu mizivé, skoro nic. Jde mi o to, jestli se to příští rok napraví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.8.2010 22:30

Tu co upravili psiska - tak ta už z toho 20cm pahýlu nevypučela  Dočista po ní  A to byla zrovna ta, co jsem schválně sháněla a byla i dost drahá Vám po nějakém sestříhnutí snad normálně poroste. A příští rok by měla normálně kvést, když jste sestříhla hned po odkvětu, tedy ještě před nasazováním poupat. Musím kouknout na ty svoje, jestli jsou tam poupata na příští rok už vidět  Ta, co jí ukousli jen cca 3 větve ze 7, tak ta je v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika