Kvetoucí vajgélie



host - 67.50 (?) 
11.11.2013 9:42, zobrazeno: 5815x

Na zahradě mám několik let keř vajgélie, vždy kvetla počátkem léta, letos však rozkvetla později a zatím kvete stále i teď v půlce listopadu a nevypadá, že by chtěla končit. Je to normální? Chtěli jsme ji po odkvětu přistřihnout, ale asi to letos už nestihneme. Také vám někomu kvete ještě teď, nebo je to rarita? Díky za odpovědi Dagmar

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.5 (?), 11.11.2013 10:28

U mne už všechny tři opadaly (variegata, Red Prince i Piccolo).              Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.50 (?), 11.11.2013 11:02

Tady dokládám foto z dneška.

Vajgélie v listopadu
Vajgélie v listopadu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 11.11.2013 11:10

Dobrý den, vajgélie mi také ještě kvetou. Ne tak bohatě jako Vám, ale kvetou. Některé druhy jsou však již opadané. Je to tak každý rok, alespoň pro mě to není nic vyjyímečného. Já je navíc střihem neudržuji, protože zatím mají stále dost prostoru na růst.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.134 (?), 25.5.2014 22:45

Dobrý den, chtěla bych oživit diskuzi s dotazem... Vajgelii jsem přesazovala vloni v největších horkách, naštěstí se chytla pěkně, sice loni květy schodila, ale letos je již pěkně obrostlá, ale bohužel květy má jen na 3 místech. Na jaře jsem ji pěkně ostříhala. Nevíte čím to? Může ještě vykvést? Poupátka už nevidím. Mám ji přihnojit na plod a květ? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 25.5.2014 22:55

Většinou vajgélie kvetou dvakrát, tak vás třeba ještě potěší. Může to být i tím loňským přesazením - než se "usadí" na novém místě.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika