kroucená vrba



host - 165.46 (?)
17.6.2012 11:00

Dobrý den máme problém s kroucenou vrbou nové výhonky vyraší narostou tak 10 cm a uschnou to se opakuje stále dokola.Ze spodu kde je kmen široký asi 20 cm také raší tam jsou zelené, ale problém je s korunou.Děkuji za odpověď 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 165.46 (?), 17.6.2012 11:00

Dobrý den máme problém s kroucenou vrbou nové výhonky vyraší narostou tak 10 cm a uschnou to se opakuje stále dokola.Ze spodu kde je kmen široký asi 20 cm také raší tam jsou zelené, ale problém je s korunou.Děkuji za odpověď 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.28 (?), 15.9.2018 12:13
Zdravím, já mám opačný problém, vrba mi roste jen dolů, větvičky se válí po zemi, kmínek je jen do výšky cca 150 cm. Nevíte, zda se dá docílit toho, aby rostla nahoru? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.236 (?), 18.2.2014 8:22
Ano s vrbou lze vytvářet s pomocí nůžek opravdu hodně :-) I já zasadila větvičku a vypěstovala krásnou korunku. Po pár letech mi začala "přerůstat přes hlavu" a už se moc špatně ve výšce tvarovala. Jednoduše jsem korunku ufikla, nechala znovu pomalu obrůstat kmen a tohle dotvořila. Sice to teď vyžaduje častější udržování fazóny, ale líbí se mi to :-) Zuzana
Kroucená vrba
Kroucená vrba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 110.21 (?), 16.5.2008 14:19

Přesadili jsme si vrbičku ze zahradnictví, kde byla v nejlepší kondici, k jezírku, snažíme se ji hodně zalévat, ale i přesto schne. Záleváme stále málo? Jak často se má zalévat? Vzpamatuje se ještě, když ji hodně listí uschlo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 93.242 (?), 5.6.2008 18:48

No já mám vrbu na zahradě už 5tým rokem a jelikož máme v létě problém s vodou tak ji prostě nezalévám. Místo na kterém roste taky nepatří mezi nejvlhčejší a roste. její výška je za tu dobu asi 1,80m, ale roste.A to ji dokonce předloni okousaly kůru srny, rána se zacelila a roste dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.90 (?), 9.5.2008 14:09

Ahoj. Chtěla bych se zeptat zda se může přesazovat vrba kdykoliv. Mám ji na stanovišti asi 2 roky. Nepoškodím ji když ji budu přesazovat? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 9.5.2008 14:53

Každý stromek dojde k nějaké úhoně, když se přesazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 3.6.2008 13:29

Zkusila jsem také letos na jaře vysadit větvičku kroucené vrby, začala mi však od vrcholu černat, až zčernala celá. Totéž se mi pak stalo s dalšími větvičkami. Některé zčernaly už ve vodě a nakonec nepřežila žádná. Nevíte, co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 3.6.2008 22:02

Musíte si znovu udělat řízky a zkusit to znovu. Ačkoliv lidé tvrdí, že vrba je plevel, já takové zkušenosti nemám. Dostala jsem asi 4 proutky kroucené vrby, chtěla jsem si je nechat zakořenit a zasadit. Zakořenily tři, zasadila jsem je do kvěětináče, aby šly do země s pěkným balem. Z těch tří přežil pouze jeden. Ten už pěkně roste na svém místečku na zahrádce. Je mu pouze něco přes dva roky a už pěkně zdobí . Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 5.6.2008 20:58

Kroucenou vrbu množím tak, že větvičky strkám na jaře nebo na podzim rovnou venku do hlíny, nezalévám, snad se mi ani nestalo, že by se některý proutek neujal. Lepší je sázet silnější větvičky, třeba i o průměru3 až 5 cm. ty tlustší mnohem rychleji první rokem rostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika