Košatění oleandru



hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 218.19 (?)
22.6.2012 17:36

já bych ty sazenice zastřihla nad dvěma listy a rozvětvil by se ale jestli by vyrazil ze země to asi ne - mě tedy aspoň takto malý ze země nikdy nevyrazil, ale po zakrácení měl víc výhonů. Já jsem letos musela oleandry všechny zastřihnout těsně nad květináčem a pěkně začínají růst a budou velmi košaté

takto vypadaly ostříhané
takto vypadaly ostříhané
nyní jak obrazil
nyní jak obrazil
loni pěkně kvetl
loni pěkně kvetl
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

PavlosPM - (4) - 60.158 (?), 22.6.2012 17:10, zobrazeno: 6799x

Udělal jsem si nové sazenice Oleandru. Jsou cca měsíc v hlíně, už i rostou. Rád bych, aby už malá rostlina začala růst s více výhonky, ne pouze jednou hlavní. Rostliny jsou nyní velké cca 20 cm, myslíte si, že je mohu nyní zastřihnout a čekat, že vyraší ze země další výhony? Pokud ano o jaký kus je mám zakrátit? Není to brzo? Zatím nové rostliny ženou vzhůru pouze jeden výhon. V minulosti jsem měl stejné výsledky.

Mám před domem možná už čtyři roky velký Oleandr, větve má dlouhé okolo jednoho metru,  hlavních výhonů má, ale tak pouze šest. Bojím se u tak velké rostliny provádět větší střihy, abych rostlinu nezničil, nebo nepoškodil. Větve jsou už dřevnaté, silné (viz. foto).

Děkuji za rady!
 

starý oleandr
starý oleandr
nové sazenice
nové sazenice
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 218.19 (?), 22.6.2012 17:36

já bych ty sazenice zastřihla nad dvěma listy a rozvětvil by se ale jestli by vyrazil ze země to asi ne - mě tedy aspoň takto malý ze země nikdy nevyrazil, ale po zakrácení měl víc výhonů. Já jsem letos musela oleandry všechny zastřihnout těsně nad květináčem a pěkně začínají růst a budou velmi košaté

takto vypadaly ostříhané
takto vypadaly ostříhané
nyní jak obrazil
nyní jak obrazil
loni pěkně kvetl
loni pěkně kvetl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 22.6.2012 18:10

A což sesadit třeba ty tři malé k sobě do jednoho květníku a všechny zastřihnout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika