Kombinace katalpa - červený javor



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.195 (?)
27.8.2017 17:06
Kamarát má na dvore presne túto kombináciu, problém to nie je. Ak pod pojmom "padlí" myslíte biely povlak na konárikoch katalpy (akoby boli posypané múkou), tak to už problém byť môže. Je to nebezpečný škodca štítnička morušová (foto), ktorý v posledných rokoch s obľubou napáda katalpy a pri neriešení môže viesť až k ich odumretiu. IH


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Marketa13 - (12) - 168.16 (?), 27.8.2017 16:00, zobrazeno: 3835x

Do rohu zahrady ke zdi potřebuji vysadit vyšší stromek. Přemýšlím o katalpě-nana, výška 2 m. Již ji v zahrdě mám, takže by se tam i hodila. aby to nabylo moc strohé, zvažuji ještě doplnit po katalpu cervený japonský javor, ale bojm se, aby za prvé - javor zůstal červený i přes zastínění a za druhé, aby tzv. "padlí", které se mi na katalpě tento rok vyskytlo, nepřešlo také na javor. Co myslíte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.195 (?), 27.8.2017 17:06
Kamarát má na dvore presne túto kombináciu, problém to nie je. Ak pod pojmom "padlí" myslíte biely povlak na konárikoch katalpy (akoby boli posypané múkou), tak to už problém byť môže. Je to nebezpečný škodca štítnička morušová (foto), ktorý v posledných rokoch s obľubou napáda katalpy a pri neriešení môže viesť až k ich odumretiu. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.4 (?), 27.8.2017 20:59

Co se týče japonských javorů, dva mám v polostínu a jsou krásně červené, jeden na sluníčku a ten je spíš dozelena. Netuším, proč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 43.22 (?), 29.8.2017 19:06

Padlí, které ve vlhkých létech napadá katalpy a azalky, poškozuje hlavně jejich vzhled (není likvidační). Trochu odolnější je kříženec x chitalpa, který kvete usilovně celé léto. Je tedy ještě trochu zajímavější (a menší) než samotná katalpa. Vyžaduje ale, stejně jako katalpa, co největší oslunění. Ke kombinaci s japonským javorem (který potřebuje polostín) mě tedy nepřijde nejvhodnější.

Ze zajímavých nižších stromků kvete i v polosínu magnolia Sieboldia...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika