Kdoulovec - roubování



Stránky: 1,  2   
host - 188.29 (?) 
10.5.2017 0:51, zobrazeno: 4582x

Prosím někoho znalého či ochotného o radu. Na co lze naroubovat kdoulovec japonský? Rád bych vytvořil kulovitou korunku kdoulovce na dvoumetrovém kmínku. Tak, aby to za pár let nechcíplo. Díky předem za jakékoliv postřehy.

Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 209.228 (?), 20.7.2017 22:10

Dobrý den,

nějsem znalá, ale trochu jsem se také poptávala - pokud chcete kdoulovec na kmínku, roubuje prý se na jeřabinu. Mnoho radosi z podařeného výsledku - Zdeňka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.231 (?), 25.4.2018 0:33

Neví někdo kde se dá kdoulovec na kmínku sehnat. Už dlouhou dobu jej sháním a nikde není. Roubovat neumím a keř se strašně rozrůstá. Mám malou zahradu. Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 25.4.2018 6:36

Než-jestli vůbec-takový seženete, tak toho Vašeho bujnoška můžete umravnit-ze stran u země uřezat, ustříhnout, střední větve uvázat k pevnému, trvanlivému kůlu ze dřeva či kovu. Proti nadměrnému obrůstání z kořenů položte na povrch půdy netkanou textilii nebo jutové pytle, zasypejte kůrou nebo kamínky. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.157 (?), 20.4.2022 13:33

Objevil jsem v rohu zahrady keř, asi kdoulovec japonský, má asi metr a tmavě červenorůžové květy. Prý se jeho plody dají jíst. Máte s tím někdo zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.199 (?), 20.4.2022 17:36

V literatuře uvádějí, že jsou jedlé po přemrznutí, ale protože jsou velmi kyselé, tak se pouze přidávají k jinému ovoci. Nejedla jsem je, ale kvetoucí větvičky jsou krásné ve váze wink...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.142 (?), 20.4.2022 17:56

Ono to moc k jídlu není. Zkusil jsem z toho udělat jakýsi džem, ale vznikla nevzhledná zelená kyselá šlichta. Osvědčilo se mi odležené vonící plody nakrájet a zasypat cukrem a jak se cukr rozpouští, postupně dosypávat. Vznikne dosti kyselý sirup, který se dá přidávat třeba do čaje. Nic jiného se s tím asi dělat nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.128 (?), 21.4.2022 11:49

Dobrý den. Paní Lído, kdysi jsem navrhnul a pak i vysazoval parčík v jedné dědině na Konicku. Kdoulovec japonský se tam vysadil a dělal velkou parádu. A jednou mě manželka pana starosty překvapila tím, že mně věnovala několik skleniček marmelády z plodů tohoto kdoulovce. Nejdřív to vypadalo, jako když je v skleničce ocet, takovou to mělo barvu. Ale chuťově naprosto vynikající! Za sebe mohu napsat, že jsem lepší marmeládu nikdy nejedl. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.199 (?), 21.4.2022 12:10

Jestli to bylo fakt dobré, tak by to chtělo zjistit recept cheeky... Kdoulovec na zahrádce mám.     Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.123 (?), 22.4.2022 16:15

Dobrý den. Paní Lído, měl jsem štěstí. Byl jsem v Olomouci na výstavě a ta paní tam měla stánek. Tak jsem se hned ptal a prý to je jednoduché. Uzrálé plody povařit i s jádřincem. A pak to celé rozdrtí tyčovým mixérem a pak už postupuje podle návodu na sáčku na výrobu marmelády. Skutečně i s jadýrky, ty jsou tam prý velmi důležité. Stačí tak? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika