Kdoulovec - řez a kvetení



host - 90.188 (?) 
5.5.2010 22:38, zobrazeno: 11694x

Chcise zeptat na kveteníkdoulovce-dočetl jsem se, že kvete na starším, dvouletém dřevwě, aleo řezu nic moc. Mám je na zahradě tři-mladé. Minulý rok kvetly všechny, tento rok jen jeden. Péče stejná, řez žádný. Je občasné vynechání kvetení normální? Dá se nějak ovlivnit řezem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 5.5.2010 22:48

Až bude starší, pokvete víc. Ale nikdy nekvete 100% větviček. Jinak je lépe občas seříznout některé větve do staršího dřeva, protože neustálým sestřihováním konců byste se připravoval o květy na další rok.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 5.5.2010 22:49

p.s. - mají dost slunce? Čím víc slunce, tím víc květů...          L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.179 (?), 16.4.2019 16:39

Mám dva na slunci a taky nekvetou.U mě je to nejspíš těžkou jílovitou půdou nebo solením v zimě, jsou vysázeny před plotem u cesty v ulici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.16 (?), 17.4.2019 16:49

Kdoulovec se nestříhá, ponechává se v divočině, protože přirůstá velmi pomalu. Více dobrých informací získáte zadáním do vyhledávače - jak ho pěstovat. Na přiloženém obrázku je j keřík ve stáří cca 10let a nůžky ještě neokusil. Jihozápaní orientace.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.210 (?), 17.4.2019 20:58

Možná záleží na vzrůstnosti odrůdy, u nás roste kdoulovec cca 40 let a kdyby se občas neostříhal, tak bychom zarostli jak Šípková Růženka. Klidně doroste do 1,5m šířky a 2m výšky, i když se stříhá (teď ho švagrová udržuje o něco menší). A roční přírustky kolem 30cm za malé nepovažuji. Ale je to nějaká starší odrůda s jednoduchým květem. Fotku bohužel nemám, květy nemá tak červené jako ten Váš, spíš červenooranžové.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.140 (?), 25.4.2019 2:52

Asi píšete každý o jiném kdoulovci. Ten na fotce je keřík kdoulovce japonského a ten nijak velké přírůstky nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika