Katalpa nana



Stránky: 1,  2   
host - 168.253 (?) 
18.7.2010 13:31, zobrazeno: 52969x

Dobrý de, rád bych požádal o radu. Před domem jsem měl dvě katalpy nana. Po letošní zimě ale jedna neobrazila. Než jsem jí stačil vykopat a nahradit jinou, tak z kmínku těsně nad zemí začal růst výhon. V případě, že bych mrtví kmen, uřízl a nechal růst tento výhon, bude z toho katalpa trubačovitá. To znamená velkný strom s "nepravidelnou" korunou? Má vůbec šanci na přežití, má to cenu? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 209.225 (?), 18.7.2010 20:25

Vaše úvaha je správná. Mohla by Vám vyrůst normální katalpa s odlišnou korunou něž nana. Ale tento stom může nabýt docela vekých rozměrů, takže zvažte, zda na něj máte to správné místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 18.7.2010 20:39

Normální katalpa je opravdu překrásný strom, pro mě hezčí než nana. Vypadá stále ještě neobvykle, nádherně kvete, je světlá. Já bohužel patřím mezi ty, kdo ji nezvládli a teď nevím, jak dál. Mám ji zasazenou osmým rokem na nevhodném místě, kde překáží... Takže ji stříhám a letos zřejmě kvůli tomu méně kvete. Vůbec nevím, co dál... takže tak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.225 (?), 18.7.2010 21:15

Někdy je to prostě těžké, nekoupit něco co se nám líbí a fakt, že to za 15-20 let bude problém, nehraje v okamžiku nákupu velkou roli. Nejlepším řešením a docela tvrdým poučením pro příští unáhlený nákup je vlastníma rukama pak takový strom porazit, zpracovat a taky vytáhnou pařez... To jsem si zkusil s 25ti letou borovicí ponderosou s výškou cca 20m. Dneska jsem již opatrný a kupuju jen čarověníky, ale ten katalpa, pokud vím, nemá. Musíte to racionálně posoudit, pokud nemá místo, nemá cenu trápit katalpu i sebe a strom odstranit. Bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.253 (?), 21.7.2010 21:38

Dobrý den, máme nanu již několik let. Má nadhernou velkou korunu, ale bohužel na jedné straně roste rychleji a začala se naklánět na jednu stranu. Lze korunu z jedné strany ostrihat aby byla pravydelná a tím i váhově vyváženější? Kdy by bylo nejlepší provést tento zástřih. Děkjuji za pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 108.146 (?), 30.8.2010 15:41

Dobrý den. Potřeboval bych poradit co se mi stalo s Katalpou. Mám ji 4roky a začínal z ní být krásný strom, ale v pulce srpna mi najednou zničeho nic začaly vadnout spodní větve a asi za týden celý strom. nevíte čím by to mohlo být? Pomůže třeba strom radikálně ořezat? Aby obrazil aspoň za rok? dík Petr 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 196.141 (?), 12.7.2011 14:45

Dobrý den, tentýž problém řeším v letošním roce s krásnou, pěti až šestimetrovou katalpou. V průběhu květu počátkem července začaly usychat listy některých větví a počet těchto větví se zvyšuje. Ani zahradníci neřeknou co může být příčinou a zda tyto větve v příštím roce obrazí nebo je nutné celé je uříznout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.148 (?), 21.7.2017 8:48
Vím, ze je to již dlouho, ale podařilo se vám nějak tu katalpu zachránit?? Bohužel mam úplně stejný problém.
Katalpa
Katalpa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.136 (?), 1.8.2017 6:51

Mám letos stejný problém, Katalpu máme 4 roky a každý rok krásně obrazila, stejně tak i letos. Ale poslední asi 3 týdny sleduji jak postupně listy usychají a vůbec neím co s tím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.225 (?), 2.9.2010 21:49

Korunu katalpy nana lze opravdu stříhat a to v předjaří. U některých mladých rostlin je to docela běžná praxe, která pochopitelně slouží k tomu abychom korunu vytvarovali i vyvážili. Katalpy začínají pučet sice až v květnu ale obdobím pro střih je tak konec února. Zkuste a uvidíte, že se jí nic nestane. Mnoho zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika