Japonsky javor usycha



host - 104.3 (?)
20.5.2019 15:25

zdravím, mne práve začali schnúť listy na orange dream, neviem čím to je (sadený koncom marca)

Páči sa mi prevedenie vášho plotu, nemáte náhodou aj foto spredu? hlavne bránku, Díky (edassade@azet.sk)


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Daxter76 - (3) - 69.214 (?), 26.8.2013 17:12

Dobrý den, tak som sa pripojil do rodiny : problémov z japonskými javormi :o)

mam zasedný cca 1 rok japonský javor asi (blood good) a tie samé príznaky a problémy : najprv usychanie listov, opad listov a neskorsie uschnutie vetviciek, oproti v dalsej kaskáde mám varietu (orange dream) a tá celkom prosperuje, tohtorocne leto a ukrutné horúčavy mu dali zabrat, ale ide v pohode:

co som si vsimol, polieval som ich na list, vetsinou vecer, tak ma napadlo, ze by to mohlo b yt tým, ale neštimujú mi tie suché konáre, tipujem to na nejaké hubové ochorenie, strasne ma to mrzí, lebo ten javor som mal najradsej :(

prikladám foto : 1. v lavom rohu hore cervený javor , v dolnom pravom orange dream

2. súčasný stav : cervený je opadný a orange ide v pohode

celkový pohlad na zahradu
celkový pohlad na zahradu
súčasná podoba
súčasná podoba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.52 (?), 26.8.2013 22:26

Nemají tam v tom betonu moc suchý vzduch? Ono jim nejlépe bývá v sousedství jezírka.  Ale pokud není úplně suchý, zatím ho nevyhazujte. Pokud bude zjara alespoň dole živý, zkuste ho zastřihnout, měl by znovu vyrazit. Múj javor je sice jen semenáček (tedy mix), ale po výsadbě na záhon mi to udělal také. Po sestřihnutí (zbyl jen kmínek pět cm) krásně znovu obrazil, vyrostl do 40cm, pak jsem ho dala k jezírku a od té doby roste u jezírka bez problémů - i letos v těch parnech na plném slunci.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daxter76 - (3) - 69.214 (?), 27.8.2013 12:25

zdravím, to nie je beton, so su iba kamene naukladané na sebe (takové kaskády vyplnené celé hlinou) Inak som si dal dnes tu námahu a pobehal som celú nasu koloniu a pozeral som vsetkým co majú javore pred barákom, tak mozem povedat, ze tento rok dostali dobre zabrat, opadané listy, spálné, uschlé konáre, su hodne skaredé.

Ano pockam do jari, ci znova vyzenie listy a ked sa nebude darit, tak javor pojde prec, co to tak sledujem, tak japonské javore su pekne nárocné a co som videl aj stare 10 -12 ročné skoro stromy, dokázu uhynut mávnutím prútku. Uvidíme.

Jazierko nemozem, mat z toho dovodu, lebo mam za pozemkom niekolko kilometrový vetrolam z topolov, to by som insie nerobil, iba vytahoval bordel z vody :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.52 (?), 27.8.2013 13:00

Odbočím trochu od tématu - jak tam máte ty fotky zahrádky - pokud nechcete časem některé keře nebo jehličnany zrušit nebo přesadit jinam, tak je máte hrozně blízko u sebe (třeba vzadu ten stříbrný smrček časem zabere i místo těch dvou okolo sebe, stejné to bude i na fotce vpravo dole, co máte ten červenolistý keř (tavolu?) a vlevo u těch kuželovitých jehličnanů. Oni prodejci bohužel většinou uvádí rozměry keřů v deseti letech, ale skutečné rozměry rostliny v dospělosti jsou klidně i dvojnásobné.    

...na fotce můj javor letos v červenci...           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 27.8.2013 14:36

S javorem neporadím, mně můj odešel bohužel na jaře. Ale souhlasím s paní Lídou, máte rostliny opravdu velmi blízko sebe. Ty panašované svídy se velmi rozrostou, stejně tak ruj, stříbrný smrk atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daxter76 - (3) - 69.214 (?), 27.8.2013 18:37

ano musím konstatovat, ze máte úplnú pravdu ze sú tie stromky a kríčky blízko seba... ja som mal celozivotný sen, mat zahradu, ktory sa mi podarilo dúfam si splnit a úplne som sa v tom nasiel, celého ma to pohltilo :o) Zahradu som robil sám a verím, ze som narobil vela chyb , ktore budem musiet casom napravit, ale ked sa pozerám na tu zahradu robi mi radost...

co mi navrhujem odstránit ten smrek??? myslíte, ze ked ho budem hodne zaštipovat a strihat, ze ho neukočírujem, alebo ho proste dat radsej prec???

tavolu strihám jak blázen, tu myslím skrotím :o) a aj Cornus Alba strihá o 106 :o)

pre admina : omlúvam sa, ze sme sa vzdialili trochu od tématu :o)

apropo: ten javor máte krásny , pekne vám ide

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 27.8.2013 20:57

Tak to červené je opravdu tavola, myslela jsem, že ruj. Já bych smrk neodstraňovala, to bych radši obětovala tu tůji (?) vedle. Pokud budete hodně stříhat, třeba rostliny udržíte v rozumných mezích. Docela vám rozumím, protože sama jsem se hodně nerada držela nařízených vzdáleností od mého oblíbeného pana zahradníka - pěstitele, když jsem sázela svoje mrňousky. Dneska už mám plot velký a krásně se pojí, fotka je z jara, dnes je plot zas víc zapojený. Dělá mi radostheartsmiley.

Vykopat něco můžete vždycky, aspoň já si myslím, že na tohle je vždycky čas...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 248.52 (?), 27.8.2013 22:12

No nevím, jestli tavolu zkrotíte až tak moc.Pořádně začíná růst tak třetím rokem na stanovišti a pak růst spíše zesiluje, než polevuje...

Přilkládám fotky, jak vypadal kousek jednoho z mých záhonů po založení v r.2010 a teď v r.2013. A to jsem sázela podle konečných rozměrů, které keře dorůstají...     Lída       



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.3 (?), 20.5.2019 15:25

zdravím, mne práve začali schnúť listy na orange dream, neviem čím to je (sadený koncom marca)

Páči sa mi prevedenie vášho plotu, nemáte náhodou aj foto spredu? hlavne bránku, Díky (edassade@azet.sk)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika