Japonská vrbička - množení



Stránky: 1,  2   
host - 147.207 (?) 
7.5.2014 17:29, zobrazeno: 49404x
Dobry den, chtel bych si namnozit Japonskou vrbicku sam, ale poradne nevim jakym zpusobem se to provadi... a proto se obracim na nejakeho sikovneho cloveka, ktery jiz s timto ma nejake zkusenosti, prosim...? Take by me velice zajimalo, proc je tak dulezite roubovat tuto vrbu, kdyz clovek chce vypestovat vrbicku to tvaru stromku... to nejde i bez roubovani?? A kde vubec sehnat rouby? P.S. Dnes mi prisla objednavka teto vrbicky ze Starklu a je to hruuuza! Je ve forme maleho oskliveho keriku a 3/4 keriku je uschla/mrtva (a prepravou to urcite nebylo). Proto si chci vypestovat vlastni exemplar od uplneho zacatku... Dekuji, Pepa
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 240.18 (?), 8.5.2014 21:04

S množením bohužel neporadím, ale pokud vám přišla ve špatné kvalitě od Starkla, reklamujte ji, prý se staví k takovým případům čelem a často posílají nové rostliny, a v lepší kvalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 8.5.2014 22:21

Já jsem si vrbičku namnožil z odřezků, které zůstaly po ostříhání většího vrbového stromku. Zapíchal jsem je do řádku do nepříliš úrodné půdy v polostínu a pořádně zalil. Některé uschly, ale většina se jich ujala a rostla, až z nich byla 1 m vysoká stěna. Z takto vzrostlých prutů jsem si pak vybral jeden rovný, který si tvaruji do podoby stromku, takže to jde i bez roubování, ale samozřejmě to chce svůj čas jako všechno. 

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 8.5.2014 22:32

V literatuře udávají, že jako neroubovaný stromek na vlastních kořenech je náchylná k vymrzání.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 9.5.2014 9:29
Na vlastních kořenech mi přežila -34C.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.207 (?), 9.5.2014 12:20
Všem děkuji za rady a reakce k mému dotazu... ;) Před 2 dny jsem sadil 4 letošní výhonky (zcela růžové) z této vrby po ošetření stimulátorem do vlhkého písku... udělal jsem to čistě ze zvědavosti jestli se mi poštěstí a zakoření. (nejsem si jistý jaké je lepší období pro množení - jaro/podzim) Ohledně Starklu - reklamaci uplatňovat nebudu, protože mi to za to nestojí. Cena objednávky nebyla natolik vysoká, abych se s reklamací zabýval... akorát by mě to stalo čas a další peníze. Co mě ale na tom opravdu zamrzelo bylo to, že jsem touto vrbičkou chtěl potěšit svoji maminku ke dni matek, ale s tím co mi poslali to je naprosto vyloučené... :( Děkuji, P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 9.5.2014 13:59
Letosni ruzove vyhonky... aby zakorenily, to chce moc pece. Strcte vetvicku, nejlepe bez listi, tlustou aspon jako tuzka primo do zeme a zakoreni i bez pece. Vzdyt je to vrba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 9.5.2014 15:02

Jakýkoli vyzrálý vrbový prut ponořený bazální částí na čas do kýble s vodou spolehlivě prokoření.Není třeba se obávat, že by ve vodě řízek, neduživá rostlinka shnily.Po vyrašení kořínků přesadit do půdy na trvalé stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.207 (?), 11.5.2014 22:29
Dnes mi moje známá řekla, že vypěstovat stromek japonské vrby z prutu odebraného z naroubované koruny (= větviček při pravidelném stříhání) nelze... nechápu proč, a tak se ptám i Vás... nevíte někdo proč je tak důležité, aby stromek měl vždy naroubovanou korunku, prosím?? Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 11.5.2014 22:53

Proč si nepřečtete příspěvky o něco výše???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika