Jaký typ stromu do lesa pro včely



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?)
5.12.2013 19:10

Na předjarní pyl jsou nejlepší vrby, ale ty na suchý vršek nejsou ideální. Z javorů a kaštanů lesík nevytvoříte, jsou to spíše solitéry. Raději bych se soustředil na nižší dřeviny, třeba dříny, hlohy, nižší javory atd. nebo, pokud je to možné, vytvořil políčko pro pozdní zdroje pylu - hořčice, svazenka, atd.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 210.240 (?), 5.12.2013 14:48, zobrazeno: 5913x

Dobrý den,

mám malý les ležící na severní straně kopce. Na špici kopce mám volný plácek, který je značně suchým místem. Uvažuji o tom, že bych na tomto místě vysázel nějaké dřeviny. Doporučíte mi dřeviny, které by na tomto suším místě se v pořádku ujaly a bez problémů rostli? Jelikož dva rokychovám nedaleko včely, rád bych, aby to byly dřeviny s dobrým přínosem pro včely a tvorbu medu.

Předem děkuji za Vaše rady

Boris 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.12.2013 14:58

no vidíte, já na tyhle rady mám lesního správce, který mi musí odsouhlasit, jestli je to v souladu s hospodářskám plánem. Taky není jasné, jestli máte radši lesní medovicový med nebo luční květový med.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.12.2013 16:02

Spíš přemýšlejte o výsadbě dřeviny, které poskytnou včelám brzy na jaře pyl, toho mívají   nedostatek. Ve vlhčích místech vrbu, v sušších lísku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.2 (?), 5.12.2013 18:14

Neměl jsem dobré zkušenosti s lískou. Prášila vždy, když bylo tak chladno, že včely prakticky nelétaly. Naopak vrby a jívy byly vždy obalené. Osobně bych doporučil jakýkoliv javor, případně kaštan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 5.12.2013 19:10

Na předjarní pyl jsou nejlepší vrby, ale ty na suchý vršek nejsou ideální. Z javorů a kaštanů lesík nevytvoříte, jsou to spíše solitéry. Raději bych se soustředil na nižší dřeviny, třeba dříny, hlohy, nižší javory atd. nebo, pokud je to možné, vytvořil políčko pro pozdní zdroje pylu - hořčice, svazenka, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.209 (?), 5.12.2013 19:56

O ty sazenice je potřeba se ze začátku starat(zálivka než zakoření hlouběji) a zabezpečit je proti zvěři, aby je nezlikvidovala. Doporučuji například Hlohy, břízy,některé z čeledi bobovité atp... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 6.12.2013 17:53

Velmi oceňuji javor jasanolistý. Vždy když kvete /brzy na jaře/, je na něm tolik včel, že to vypadá jakoby se rojily. Mám 3 stromy velmi blízko zahrady, naroslty samy jako nálet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika