Jakou magnoili



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?) 
4.9.2017 11:40

Tak nakonec ještě aktuální stav March-Till- Frost. Více, než v detailu, se už květy nerozvinou. Je to koncem léta běžné (i když ne v takovém množství) na mnoha dalších jarních magnóliích). Podobně mě nyní (z červených) kvete i Cleopatra.

Ještě bych doplnil že March-Till-Frost roste o dost pomaleji, než ostatní opadavé magnólie. Na solitérní postavení mě nepřijde moc vhodná...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 4.9.2017 13:29

Omrzá tak běžně, většinou to šlehne jen pár květů. Letošních celonočních -10st, zlikvidovalo kvetení komplet. Tedy pár květů vykvetlo v létě. Pak zase sucho a je ráda, že žijesadSazaník..ten mám jeden, tehdy ještě ani kultivary k dostání nebyly. Je chudák vražený pod smuteční vrbou. Muž z mých dosadeb šílíwink že to strkám, kde mám místo a nemá to koncept. No tak holt, když tam neroste to, co tam mělo být původně, tak tam vrazím něco jinécheeky Místo se ještě najde, jen to musí právě trochu vypadat. Na jaře jsem mu zrušila kus trávníku a přestěhovala ronďákywink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.4 (?), 31.10.2017 0:18

Dobrý den, uvažuji o magnolii Daphne, nevíte někdo, jestli je to spíše keř nebo stromek? Děkuji za odpověď. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 31.10.2017 6:59

Magnolie Daphne u mě roste jako velmi úzký, středně hustý, stromek (není ale vysazená jako solitéra). Po 6 letech od výsadby má lehce přes 3,5 metru. Jedna z nejlepších žlutých magnólií.

P.S. na mém příspěvku z 4.9.2017 vykukuje na fotce za sloupovitou Genií. Vpravo od kvetoucí Susane.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.4 (?), 2.11.2017 1:32

Děkuji za odpověď, i co se týká té výšky. Sháním něco menšího a různá zahradnictví uvádějí jinou výšku vzrůstu. Doufám, že patří mezi ty menší magnolie. Já mám jen Stellatu, asi 8 let, a má přes 2 metry. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 2.11.2017 7:55

Daphne rozhodně patří k těm nejmenším magnóliím. Pokud bude vysazená jako solitéra, možná tolik do výšky nepotáhne.

Z malých magnólií mohu zmínit ještě Sunrise. Ta ale vykvétá dříve a dubnové mrazíky ji skoro vždy popálí. Mě zmrzla celá, dva roky po výsadbě, v plném květu.

Použitelná je také Genie (zahradnictví na to už zareagovala zvýšením ceny), která le výrazně sloupovitá. Sázel jsem ji stejně jako Daphne, je stejně vysoká, ale hustější.

Tady u nás jsou v podstatě jen dvě zahradnictví, která se specializují na magnólie. Nemohu sem ale na ně vložit odkaz, jinak by to smazali. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika