Jakou magnoili



Stránky: 1,  2   
host - 45.100 (?) 
3.9.2017 14:12, zobrazeno: 8611x

Rád bych před dům na jih menší magnolii.Květy třeba tmavě purpurové, délka kvetení co nejdelší.Hlavně ale husté olistění.Existuje něco takového?Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 3.9.2017 16:27

Magnolie stelatta (hvězdovitá) je tak 3 metry vysoká, kvete tak měsíc, ale květy má bílé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 3.9.2017 17:08

Ne moc vysoký, spíše široký, hustě olistěný keř, je liliiflora 'NIGRA'. Splňuje i ty tmavé květy, krásně voní a v létě opakuje květenství, i když už jen slabě.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.213 (?), 3.9.2017 23:13

Ale to na fotce vypadá spíše na nejběžnější "Suzan" než na novinku s názvem "Nigra".

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.208 (?), 3.9.2017 23:52

A co magnolie Genie? Ta se mi líbí už delší dobu, ale zahrádku nemám nafukovací. Je tak cca 3m...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 4.9.2017 7:44

Nigra není žádná novinka, jenom se méně nabízí. Je ale hodně podobná nejběžnější Susane, většina lidí je od sebe nerozezná.

U mě Susane dorostla už přes 3,5 metru (hustě, kompaktně) a kvete pravidelně, i když už začíná být hodně zastíněná. Její největší výhodou (kromě vůně) je částečná odolnost květů proti mrazíkům (nevím, jak je na tom Nigra - tu nemám). U mě začíná nakvétat v polovině dubna a kvete ještě celý květen. Obvyklé dubnové mrazíky (kolem -3o), které sežehnou všechny ostatní jarní magnolie, zvládá.

Genie roste víc sloupovitě. U mě nakvétá na začátku dubna a mrazíky na delší dobu její kvetení zarazí, nebo spíše ukončí. Pár květů se ještě otevře v průběhu května, ale už to zdaleka není tak bujné, jako v dubnu. Už má přes 4 metry, i když už ji několik let nehnojím. Propagované "letní" kvetení znamená, že se objeví pár vybarvených poupat, která se ale neotevřou a postupně zaschnou.

Nejdelší kvetení z jarních magnólií by měla mít Rose Marie (růžová), ale nemohu zatím referovat, mám ji ještě malou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.100 (?), 4.9.2017 8:57

A co Magnolia 'MARCH-TILL-FROST'.Má ji někdo?

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 4.9.2017 11:15

March-Till- Frost mám řadu let, už kolem tří metrů vysokou. Kvete začátkem dubna, kdy se květy zcela utevřou (není to moc efektní). Pak sporadicky vyhazuje poupata, která se nerozvíjejí. Nyní je zrovna druhá větší vlna, kdy je na keři celkem dost květů, ale nerozvinutých. Před dvěma lety se poslední poupě objevilo 24.12. (do té doby nemrzlo). Nemá příliž bohaté větvení a hůře zakořeňuje, než ostatní magnolie (u mě na třetí pokus). Celkově mě hodně zklamala.

Našel jsem fotku z letošního dubna těsně před mrazy, kde je Genie a za ní začíná kvést Susane (pro porovnání zvaru keře před olistěním).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 4.9.2017 11:39

Jak píše Beny, Nigra už je stará, jen mi připadne, že teď, asi tři roky, je víc v kurzu. Susan mám taky, asi poloviční a má světlejší květy. Vrazili mi ji tam zahradníci, já ale chtěla Rusticu Rubrufrown No, co už. Zasadila jsem si ji jinde.  Genie mám od loňska, má sotva půl metru, ještě nekvetla. Ani jem ji zadavateli nenabízela, protože mi připadne celá taková... nevzrůstnáwinkMagnolia 'MARCH-TILL-FROST' - je hezká, ale také bych ji ráda viděla jako starší keř, zatím jsou všude fotky malých keřů, což v mé zahradě pak vypadá... nicotněsad 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 4.9.2017 11:54

To máš dobrý, Konvalinko, že ti ještě zbývá nějaké místo. Chci ještě výsadbu doplnit několika Sazaníky a i tihle drobečci už se nějak nemohou vejít. Na uprázněné místo po Hlohyních (psal jsem v jiném vláknu) jsem drze vysadil Wada´s Memory, což je jedna ze vzrůstnějších čistě bílých magnólií. Zatím koření a má malé přírůstky. Na jaře měla ale už dva květy a jsou stejně odolné na mráz, jako Susane. Byly to jediné dvě magnólie co ustály dubnové mrazíky. Jak je na tom s odolností ta Nigra?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika