Jak opravit neošetřený řez vrby



host - 26.191 (?) 
28.4.2015 9:20, zobrazeno: 4198x

V únoru jsem prořezával okrasnou japonskou vrbu. Ránu jsem chtěl zamáznout štěpařským voskem, ale protože byla zima a vosk tuhý, nepodařilo se mi to. Nyní mám obavu zdali je řez dostatečně zhojený. Přikládám foto.  Je možné ránu po řezu dodatečně účinně ošetřit?

řez vrba
řez vrba
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 28.4.2015 9:43

Latexovou barvou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 29.4.2015 13:36

Ano latexová barva je ideální, není trvalá ale svuj počáteční učel splní. Jinak je možné použít i jílovou mazaninu. Oboje se dá použít i na poškozené kmínky jak okusem tak technikou. Většinou se latexová barva po čase sloupe a zmizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 128.204 (?), 3.11.2018 17:10

Chápu, že už je situace vyřešena, ale kdyby někdo řešil něco podobného: takto provedený řez na vrbě, provedený ve vhodném období (tj. prosinec - konec února) není třeba ošetřovat. Na vrbové plantáži děláme stejně. Důležité je období řezu, nikdy jindy do kmene (báze prutů) neřezat. Od května do července se může zakracovat, ale musí se zachovat alespoň dva listy na prutu. Od srpna do opadu listí v žádném případě nestříhat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika