Vegetativní množení lípy a morušovníku



Stránky: 1,  2   
host 
29.12.2005 16:11, zobrazeno: 37545x
Bobrý den. Potřeboval bych poradit. Jak a kdy vegetativně množíme lípu a morušovník bílý a černý ? Jaký stimulátor lze použít ? A hlavně jak dlouho koření? Předem děkuji za odpovědi .

můžete se obrátit i na email: chano@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 11.1.2006 14:06
morušovník i lípa - je zbytečné vegetativně množit - obě rostliny stojí v každém druhém zahradnictví do 20 korun. Tak nevím stojí Vám za to to pachtění o čase ani nemluvě.
Je dobré než něco začnete množit podívat se v obchodech - ať ze sebe neděláte mičuriny - a výsledek je takový, že každý průměrný člověk to doslova za pár facek koupí za rohem.
Zkuste se pustit do vzácnějších dřevin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 15.1.2006 18:53
Možná že lze koupit levně ale já potřebuji své výpěstky.Většinou se prodávají 2leté rostliny a někdy až od 5let rostliny a někdy ani neuvedou jak byl stromek namnožen je to důležité skrz vlastností určitého druhu mám namysli čistý druh.A považuji i za malé štěstíčko když se něco podaří vypěstovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 18.1.2006 17:05
Já stále nechápu jaký je rozdíl mezi jednoletou a dvouletou rostlinou, nač Vám bude jednoletý semenáč.
A co se týče množení - semenáč od řízkovance ne-li roubovance je dobře poznatelný. Co se týče druhu - u nás se nabízí jen nigra a alba. Takže splést to je minimální. Pokud je potřebujete na roubování tak - alba.
Jinak pokud opravdu je chcete množit ze semen, chce to kvalitní osivo - mám pocit, že Váš odběr je starý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.232 (?), 23.4.2007 15:33
asi si chce vyrobit bonsaj,ne? 2 letý semenáček je už docela dost...já ji taky sháním a v obchodech jsou už moc velké...takže se na pěstění nehodí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 24.4.2007 9:25
Co se týká lípy, v každém lese, kde je aspoň pár lip, se dá najít v srpnu a září plno jednoletých lípových semenáčků. Pokud bylo normální vlhké léto. Mohou se vykopat někdy na konci září, kdy listí z nich začíná padat.  Nebo později přes zimu a na jaře před rašením, když se zapamatuje přesné místo.  Dělá se to třeba tak, že se na rostlinku v srpnu hodí kapesník nebo nějaký barevný hadr a místo se ze vzdálenosti několika metrů vyfotí. V zimě se potom podle té fotky najde přesné místo semenáčku, stačí to i podle displeje digitálu, nemusí se nic tisknout a tudíž za nic platit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.228 (?), 28.6.2007 22:42
Hmm tak to mi prosím poraďte které jsou ty druhé, páč kam jsem vlezl a ptal se na morušovník tak na mě koukali jak na mimozemšťana. :o/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.2 (?), 29.6.2007 12:11

S množením lípy řízkováním či morušovníky mám mnoho zkušeností - bohužel velice neúspěšných. Je to opravdu problém. Zkoušel jsem to v kteroukoliv dobu (hlavně ty moruše) a prostě se to moc neujme. U lípy jsem sice úspěšný byl, ale ty stromky (dneska jsou už asi 15 leté) silně podrůstají a se semenáčem se nedají srovnat.

Je problém i s přenosem mnohých virových onemocnění. navíc se řízky mají brát z jižní strany a z co možná nejvyšší výšky což je také problém. Pokud o to opravdu tak stojíte, tak se mi ozvěte a já vám pak osobně poradím kde a jak to sehnat. Mám už za léta opravdu ověřené školkaře, kteří mi dodají to co opravdu chci. a není to tak, že to seženete v každém druhém zahradnictví, to máte pravdu. Sehnat kvalitní výpěstek moruše se v současnosti v čechách prostě nedá!!! Ale mám své zdroje a vím kam proto jet. Je to na bázi osobních kontaktů. Asi chápete, že si své zdroje chráním. Nedělám nikomu reklamu,protože se jedná o stejné nadšence jako jsem já a jsou k dispozici sazenice často v VF kvalitě (virus free), jenže ve velmi omezeném množství. Mohu takto získat i jednotlivé odrůdy moruší. Protože se jedná o 2 různé druhy . 1) Nigra - což je v podstatě moruše trnavská - rodí v září a plody má černé velké 4 až 5 cm a je choulostivá na nadmořskou výšku - jen do nejteplejších poloh

2) alba - ta může mít plody barvy bílé, červené, fialové a rovněž černé, ale ty dozrávají v červnu až červenci a plody mají  poloviční velikost.

pokud budete mít zájem, tak se mi ozvěte či mi pošlete na vás kontakt a můžeme se domluvit. Zdůrazňuji, že se jedná jen o omezené množství, a je to jen pro lidi, kteří ví co opravdu chtějí a co pak mají.

email: george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.73 (?), 12.10.2012 14:30

sháním ho už léta, zatím jsem o něj nezakopl. V zahradnictví mi ho chtěli objednat za cca 5000-7000 Kč. Asi jsem hodně podprůměrný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.62 (?), 2.1.2013 21:43

Myslíte moruši? Kousek od nás jsem vloni (2012) najaře koupila roubovanou pendulu 1,5 m výška za 350,-Kč. Měli tam Trnavskou a ještě dvě nebo tři odrůdy výška od 1 do 1,5 m, cena od 300,- do 350,- Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika