Hydrangea macrophyll x Miscanthus sinensis vzdálenost výsadby



host - 210.200 (?) 
13.3.2018 20:09, zobrazeno: 3550x

Dobrý den, loni v létě jsem si nařízkovala hydrangeu macrophyllu a letos bych ji chtěla vysadit podél plotu v kombinaci s miscanthus sinensis (5 ks a 5 ks). Prosím o info jak daleko od sebe hortenzii a ozdobnici vysadit - tak aby efekt byl jako na foto (na foto je hortenzie latnatá, já budu mít velkokvětou). Myslela jsem tak 1,5 m od sebe bude to stačit? A dále prosím o info za jak dlouho cca vyroste tato hortenzie do výšky 1 m? (řízek má nyní cca 20 cm). Děkuji moc zkušenějším za radu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.199 (?), 13.3.2018 20:37

Hortenzie velkokvětá ale potřebuje polostín. Velikost záleží na podmínkách, u nás v osadě ji nikdo nemá vyšší než 0,50m, většinou zmrzá téměř k zemi. Ve městě (HK) u domů na chráněném místě ale dorůstá i 1,5m. Latnatá mi dorostla výšky cca 1m asi za 3-4 roky.

Velikost trsu ozdobnice si můžete regulovat, běžně mívá trs u země 1m průměr, ale udělá i velký celistvý porost (ke zmenšení je nutno použít minimálně sekyrku a dva pořádné pevné rýče).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.119 (?), 14.3.2018 9:17

Nepíšete, jaké máte podmínky k pěstování.Měly by být pro oba druhy rostlin podobné. Na fotce je stejně hortenzie latnatá - možná odrůda Limelight, ta dorůstá výšky i kolem 2 m. Latnaté hortenzie taky nejsou tak náročné na stanoviště a půdu jako velkokvěté. Navíc i když omrznou, každé jaro se nízko seřezávají a znovu obrazí. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.71 (?), 14.3.2018 11:23
Oboje bude castecne pristinene novymi ovocnymi stromky. Puda tam je spise jilovitejsi, tudiz min do hloubky i sirky 60 cm budu davat listovku, kompost a pisek. Jednu hortenzii velkokvetou jiz mam, je hodne stara, cca koule 150-160 cm ale porad nadherne kvety, tak ta mi poslouzila k rizkum. Jinak ozdobnici budu davat do kvetinace bez dna a do pudy. Jiz tak mam traviny zasazene a nerozrustaji se tak do sirky. Nicmene porad si nejsem jista jak daleko od sebe nasadit rostliny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.119 (?), 14.3.2018 17:37

Tak poloměr šířky květináče + necelý poloměr šířky vzrostlé hortenzie. Vychází mi to asi kolem metru (?).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.199 (?), 14.3.2018 19:54

Podle mého názoru ozdobnici květináč neudrží, roztrhne ho. Měla jsem takhle ovsíř - nejen, že roztrhl květináč, ale podrůstal i spodem (z hloubky 40cm). a řekla bych, že miscanthus má větší sílu. Ale zkusit to můžete. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika