Housenky na břízách



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?) 
18.5.2017 11:43, zobrazeno: 4786x

Zdravím. Nestačí, že všechno zmrzlo a od včera stříhám znovu(u země) všechny levandule, ale teď kouknu na své tři velké břízy a všechny mají totálně ožrané listysurprise jsou na nich zelené housenky. Už se to jednou stalo, ale to byly břízy ještě vcelku malé a daly se postříkat. Nevíte někdo, jak tahle kalamita bude pokračovat? Housenky se nažerou, spadnou dole, zakuklí a dál? Vylíhnou se nějací motýlci, co mi je na rok sežerou znovu? (já už psu vysvětlovala, že nutne potřebujem slepice, ale není s ním řeč, se slípkama kámoš nebudewink)To se mi ostatně děje na kalině přesto, že jsem se vloni už naštvala a postříkala ji. Dá se tomu dodatečně nějak zabránit? Nahoře je prostě nepostříkám, nemám techniku...sad Jo, ještě dodám, že tu mám snad všechny existující ptáčky... co doprčic žerou?!? Vždyť těma housenkama by jsme nakrmili Afriku...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.5.2017 15:33

Pokud je to strakáč březový (Endromis), viz google, jde o velmi hodnotného a atraktivního živočicha. Jedna velká housenka nebo dokonce kukla má pro chovatele hodnotu půl kila meruněk. Takový nález je velmi neobvyklý. Osobně bych je vysbíral a dochoval v teráriu nebo monofilovém vaku a vyměnil. Housenka nespadne ze stromu, ale sleze a zavrtá se před kuklením do půdy. Možná by stačilo jí dát kolem kmene velký vak s rašelinou. Pokud to však není strakáč, pak je moje rada k ničemu. Přiložte foto.

Strakáč mladé housenky
Strakáč mladé housenky
Strakáč - motýl
Strakáč - motýl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika