Hortenzie velkolistá (macrophylla) - pěstovat na záhoně nebo v květináči?



host - 204.1 (?)
22.10.2007 10:41
Většinou se zasype listím a ohraničí pletivem a chvojim aby listí neodfouklo když je hodně sněhu vydrží i silné mrazi na jaře odkrýt až nebudou sylné mrazi měla by přežít.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 86.250 (?), 22.10.2007 9:25, zobrazeno: 7482x
Prosím o radu, zda je možné pěstovat Hydrangea macrophylla na záhoně. Bydlíme v horách 600 m.n.m., kde je v zimě velmi sychravo a mrazivo, ale zároveň i hodně sněhu (kromě minulé zimy). Vybrala jsem pro ni místo s jihovýchodním sluncem, částečně kryté před větry. Nebo v těchto podmínkách zimu nepřežije a bylo by lepší ji pěstovat v květináči a na zimu vždy schovat do domu? Pokud může zůstat venku, mám ji zakrýt chvojím, event. netkanou bílou textilií? Nebo udělat stříšku? Zatím je to mladý keřík. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.1 (?), 22.10.2007 10:41
Většinou se zasype listím a ohraničí pletivem a chvojim aby listí neodfouklo když je hodně sněhu vydrží i silné mrazi na jaře odkrýt až nebudou sylné mrazi měla by přežít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.31 (?), 6.11.2007 10:21
Dobrý den, mám zkušenosti s hortenzií v n.m. kolem 600 metrů. Není problém. Dokonce i bez zimní přikrývky. To ale záleží na konkrétním místě. Pokud píšete, že je u vás hodně sychravo a nevlídno, tak bych ji raději na zimu trochu přihrnula listím a přikryla chvojím. Žádné boudičky, ani textilie bych nedávala. Z vlastní zkušenosti vím, že to může spíš uškodit. Zahubila jsem si přílišnou zimní přikrývkou japonský červený javor. Myslím, že pokud jste vybrala místo v závětří a vytvoříte jí také vhodné půdní podmínky, tak vám těch 600 metrů n.m. odpustí. Držím palce. D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika