Hloubka kořenů - Habr převislý - betula pendula



Karmela - (3) - 72.73 (?) 
15.5.2019 13:55, zobrazeno: 2521x

Dobrý den,

koupili jsem si krásný habr převislý - kmen už cca 9-10cm cm silný, výška kmene 2,20m plus nad ním již krásně převisající větve, udělali jsem jámu cca 50cm do hloubky a dále už to je problém-narazili jsme na skálu-opuku - můžeme tam tento habr zasadit? Jeho bal je nyní na výšku cca 35cm... Děkuji za radu, zda tento prostor do hloubky nebude pro něj málo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 171.197 (?), 15.5.2019 14:49

To mě taky zajímá. Kdyby to bylo málo, jak byste to řešili? Vykopali byste pod stromkem kavernu? Jakou dobývací technikou?

Mám totiž podobný problém. Už asi v 50-60cm mám pískovec, do kterého kořeny nemají šanci proniknout. Když jsem kopal jámu pro ořešák, přečetl jsem si, že má vytvářet silný kůlový kořen do hloubky, tak jsem se snažil dostat na větší hloubku asi tak do 90cm.Pomocí příklepové vrtačky. I tak to není hluboko na "silný kůlový kořen" a strom vysoký v budoucnu třeba 6m.

Když čtu, že strom má kořenový systém v zemi podobně velký jako korunu, nebo že réva koření mnoho metrů hluboko, tak v tomto druhu terénu to musejí dohánět plochou kořenů, ale rozhodně se nedostanou nijak hluboko.

Byl jsem překvapen, jak mělce kořenila třešeň. Silné kořeny vedly vodorovně asi jen 15-20cm pod povrchem trávníku. Třešeň tam rostla nějakých 40-50let, ale posledních pár roků to s ní šlo z kopce a umřela. Pravděpodobně suchem, protože z tak malé hloubky vláhu nezískala.

Sousedi mají poměrně vzrostlé letité stromy. Vyrostly a nevadilo jim to. I když teď začínají odcházet. V Brně v poslední době moc neprší. Ale může to být jenom věkem stromů. 

Váš převislý habr už nebude o moc vyšší než je teď. Rostl by asi i ve velikém květináči. Pro tak nízký stromek bych řekl, že 50cm musí stačit. Kromě toho ho můžete zalévat. 

       


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 15.5.2019 15:27

Jak ten habr vypadá? je to skutečně habr (Carpinus betulus PENDULA)

nebo je na štítku to, co je v nadpisu vlákna - Betula pendula(bříza -ta by měla prosperovat všude)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Karmela - (3) - 41.207 (?), 15.5.2019 17:36

Pardon je to skutečně habr převislý - carpinus betulus Pendula

:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika