Hlohyně šarlatová - rychlost růstu?



Stránky: 1,  2   
host - 49.100 (?) 
23.7.2009 8:49, zobrazeno: 57451x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat někoho, kdo má zkušenost s pěstováním hlohyně šarlatové, jak je to s rychlostí jejího růstu. Chtěl bych ji totiž použít na živý plot jako bariéru proti hluku k silnici a nevím, jak roste rychle. Teoreticky, když koupím sazenice výšky cca 30 cm, tak za jak dlouho mohu očekávat z takových sazenic plot o výšce cca 2 metry. Děkuji všem předem za názory 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 97.242 (?), 23.7.2009 9:24

Podle mýc h zkušeností k nárůstu hlohyně do této výšky Vám budou stačit 3 roky. Roste jako drak. Tu stěnu budete mít nádhernou! Potěší oči i okolo projíždějících! Výborná volba .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.100 (?), 23.7.2009 11:37

Děkuji, tak to jsem rád, že roste dosti rychle. Ještě jsem se chtěl zeptat, který kultivar by byl nejvhodnější. Potřebuji aby byl živý plot co možná nejhustější a zároveň,  jak jsem již uváděl,  rychle rostoucí. Zjistil jsem totiž, že kultivarů je mnoho typů a některé rostou taky pomaleji.

Například jsem našel tyto:

-Pyracantha 'Navaho'

-Pyracantha coccinea 'Solei d´Or'-u ní píšou, že dosáhne výšky 2m za 10 let

-Pyracantha 'SAPHYR® Rouge'

-Pyracantha ‘Mohave’

..a bude jich určitě mnoho dalších...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 23.7.2009 12:50

Naprostý souhlas s tím, co napsal Oxalistriangularis.

Jenom připomínka - náchylnost pyracanthy k této chorobě:

Plody některých hlohyň na konci léta zčernaly. Co je napadlo a jak mám proti onemocnění zasáhnout?
Plody hlohyň byly napadeny strupovitostí vyvolanou houbou Spilocaea pyracanthae, která je příbuzná s původcem strupovitosti jabloní. Protože nebyly napadeny všechny plody, pěstujete patrně více odrůd či variet, a tedy ne všechny hlohyně jsou na napadení stejně náchylné. Z toho je třeba vycházet – nejjednodušší a nejúčinnější ochranou je pěstování odolných odrůd hlohyní. Pro případné opakované postřiky je možné použít přípravky proti strupovitosti jabloní, přičemž jabloně a hlohyně můžete ošetřovat ve stejném termínu. Preventivní postřiky lze provádět již od dubna až do července ve dvoutýdenních intervalech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 23.7.2009 17:06

Moje osobní zkušenosti s rychlostí růstu hlohyně jsou takové, že nedělá žádné velké přírůstky. To se jí musí teda opravdu dařit, aby rostla jako čert (nebo jako drak)!

Rozhodně je třeba pěstovat odolné odrůdy hlohyně; bezejmenné rostliny anebo semenáče nemají naprosto žádnou cenu a jestli je někdo je prodává, měl by se stydět.

A stříhat, stříhat, stříhat: tvarovat živý plot, dokud jsou výhony ještě mladé a dobře obráženíschopné. Kdysi jsem ořezal velký keř hlohyně s tím předpoikladem, že je to obyčejné křoví, které rychle obroste, ale ani více než za rok neudělalo to, co jsem od něj očekával. Od té doby jsem s ní a s jejím doporučováním opatrnější.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.33 (?), 23.7.2009 17:12

... a mně na zahradě roste jako ďábel a to se o ni vůbec nestarám, akorát, že trpí tou strupovitostí, páč se o ni vůbec nestarám :-))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Nikool.ka - (13) - 208.189 (?), 4.5.2011 20:15

Dobrý den,

my máme vysázeno druhým rokem a starší výhony (ne delší jak 50 cm) jsou holé a rostliny obrážení teď zjara odspodu znovu. Navíc taky nové výhony chutnají srnám a bude to asi běh na hodně dlouhou trať. Čím mohu přihnojit?Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.6 (?), 13.7.2015 11:46

Doporučuju kuřecí trus používám jej na všecko co nejím a mám jenom na parádu.Dám do kýble kuřecí tru, zaliju vodou v poměru 1:10 nechám zkvasit tak 14 dní a pak s tím jednou týdně podliju všechny kytky nalý hrnek pod každou rostlinu jinak čistou vodu.Ale poku nemáte tak lze koupit.Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.90 (?), 2.4.2018 10:27

Proti srnkám doporučuji rozvěsit na keř pár chomáčků ovčí vlny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.83 (?), 14.7.2015 14:30

Zatím tu nepadla jediná zmínka o jedné nepříjemné vlastnosti Hlohyně šarlatové, a to, že větve jsou doslova obsypány velmi tvrdými 1,5 cm dlouhými ostny, které propíchnou i měkčí podrážku, pokud šlápnete na otříhané větve. I v rukavicích je práce s větvemi nepříjemná.

Na druhou stranu, pokud máte z keřů vysazený, nejlépe nestříhaný, živý plot, tak se k vám žádný nepřizpůsobivý občan nedostane. Samozřejmě vstupní brána musí být nahoře opatřena žiletkovým drátem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika