Copak se to děje s mojí břízou?



host - 157.239 (?)
19.9.2018 9:24

Buďte v klidu a s vodou to nepřehánějte-ať strom dobře přezimuje. SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Lutzie - (3) - 198.96 (?), 18.9.2018 13:37, zobrazeno: 2631x

prosím o radu, v neděli jsme zasadily s mamkou z kontejneru břízu, trojkmen, cca 3 m vysoký, z ověřeného zahradnictví. Zalitá, v kvalitní půdě, smíchané s kompostem, kořeny neporušené, prostě má první, poslední. Zalévala jsem v neděli, dneska ráno, okolo je výsadbová mísa, zemina je krásně mokrá... tak akorát. Jen se ta naše krasavice tváří nějak schlíple. Ostatní stromy,  co jsme zasadily, jsou OK. Ale zrovna ta břízka je taková povadlá... Nemáte někdo zkušenosti, že by strom po výsadbě trošku "trucoval" a kdy se případně dal do pořádku?



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.215 (?), 18.9.2018 22:05

Pokud byly kořeny v kontejneru omotané kolem dokola, je potřeba je při výsadbě trochu rozvolnit. A nepřelijte ji.

Ale mám jednu poznámku - jestli to bílé je plot nebo něco takového, tak je tomu moc blízko. Až dospěje a zesílí ji kmen, může mít u země klidně 50cm průměr. A koruna má průměr 6-8 m...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.170 (?), 18.9.2018 22:46
Dobrý den, bříza je už zasazena, takže s kořeny už těžko něco udělám. To bílé plot je, ale i ten pozemek za ním je náš, takže to je v pohodě. Jinak břízka byla v opravdu obřím kontejneru, v zahradnictví nám kladli na srdce, abychom se nám bal moc nerozpadl... tedy spise opak...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.215 (?), 18.9.2018 23:53

Pokud byl kontejner velký a kořeny neomotané, mělo by to být v pořádku.  Povadlá může být i těmi teply. V pátek se má ochladit, tak by měla pookřát.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.96 (?), 19.9.2018 8:30

Lído, kontejner byl obří, strom nesli tři chlapy a měli do dělat. Mám někde foto, jak jsme i s mámou v tom obr květináři obě :-)c V zahradnictví nás upozorňovali, že bal nemáme drobit, poněvadž břízy nemají rády oschlé kořeny. Sice je to nezmar, ale přesazování snáší špatně. Od včera je to beze změny - alespoň se to nezhoršuje, ale našla jsem několik nových čerstvých lístečků skoro na každé větvi, což považuju za dobré znamění yes irbé y

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 19.9.2018 9:24

Buďte v klidu a s vodou to nepřehánějte-ať strom dobře přezimuje. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika