Co sa to deje s mojimi vavrinovcami?



host - 80.61 (?) 
23.7.2018 15:06, zobrazeno: 2481x

Pozdravujem,

potreboval by som sa poradit, na zahrade mam zasadene vavrinovce. Dva kriky zacali nedavno zltnut a zhadzovat listy, prikladam v prilohe fotku. Neviem prist na pricinu, kedze jedina zmena v zahrade je zvysena davka kvapkovej zavlahy. V minulosti kvapka bezala raz denne, teraz kvoli polievaniu zeleniny bezi 2x denne, je to spolocna vetva. Ostatnym vavrinovcom to ale nevadi, su rovnako zelene ako predtym.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 28.7.2018 9:56

Pokud máte na mysli Laurus Nobilis (Vavřín Vznešený) zvaný též bobkový list, tak je to stále zelená dřevina ze subtropických oblastí středomoří.Suchem by ve vaší oblasti trpět neměl, prostě někdy ty nepotřebné listy shodit musí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 28.7.2018 11:56

Pokud je to vavřín, tak mu vadí spíš ta přemíra vody. Žádná normální rostlina nevydrží mít neustálé mokro. Suchomilné, jako vavřín už vůbec ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.179 (?), 28.7.2018 12:39

Vavrinovec je česky bobkovišeň  wink, ale zřejmě to platí stejně.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 28.7.2018 13:20

Myslelala jsem si to, i při pohledu na fotku mi to přišlo jako bobkovišeň, ale já na ní jaktěživ plody neměla(bodejď, když každoročně zmrznewink) A u ní si s množstvím vody až tak jistá nejsem, ale ten denodenní podmok, se mi nezdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.179 (?), 28.7.2018 22:13

Copak denně, teď to má 2x za den a to je moc. Rostliny s kožovitými listy tolik vody neodpaří.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika