Co je to za strom?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 64.22 (?) 
3.1.2014 21:42, zobrazeno: 25087x

Dnes jsem v Poděbradech u Labe v parku viděla tento strom. Měl i krom toho červeného plodu takové malinké šištičky, Nevíte, co to je?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 64.22 (?), 3.1.2014 21:43

ještě kmen


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Husi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 93.239 (?), 3.1.2014 22:05

Nie som si istý, ale tipujem, že je to niečo takéto: sorbus-torminalis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vbrchelova - (13) - 12.17 (?), 5.1.2014 22:19

dobrý den, prosím pozná někdo co mi to vyrostlo?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.2 (?), 5.1.2014 23:02

Vypadá "to" zajímavě, ale marně pátrám v paměti, čemu se to nejvíc podobá. Na tohle si opravdu nevzpomenu.

Kdo ví, poradí? Naznačí? wink

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.79 (?), 6.1.2014 10:35

Ani po několikahodinovém pátrání jsem na správné určení nenarazil. Nevím.

Upřesněte prosím velikost celé rostliny, velikost listů, neteče po poranění z listů, řapíků a stonku bílé (či jiné) mléko, jak vypadá vrchol rostliny...,

Netušíte, kde se Vám na zahradě (?) tato rostlina vzala? Myslíte, že jste to sama vysela či vysadila (a zapomněla, co to bylo), že to bylo s nějakou jinou vysazovanou rostlinou anebo že Vám to na zahradu "přilétlo" náhodně (ptáci?)...

A jak vypadá po mrazech: zmrzla úplně, nebo vypadá, že stonek (kmínek) na jaře zase obrazí?...

(A je to u nás, nebo v zahraničí?)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 6.1.2014 13:26

Je to nejspíše brachychiton, váhám jestli bidwillii
 - tedy jestli to je v květináči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vbrchelova - (13) - 12.17 (?), 6.1.2014 20:12

Moc děkuji, je to opravdu brachychiton rupestris.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vbrchelova - (13) - 12.17 (?), 6.1.2014 18:58

Děkuji za snahu, rostlinku mám v květináči druhým rokem. Vysela jsem ji sama, ale bohužel vůbec si nepamatuji kde jsem semínko vzala. Asi z dovolené (Řecko nebo Tunis) Opravdu nevím, dnes je rostlinka vysoká asi 130cm, celé léto byla na zahradě, v prosinci jsem ji přenesla na chodbu.Listy shazuje průběžně a další a další rostou. Listy jsou takové tříprsté, každý prst dlouhý 10-15 cm a po stranách vždy dva kratké asi 1-3cm. celý stonek je měkčí jen odspodu dřevnatí a má vínovou barvu. Přikládám další fotku snad lépe rozpoznatelnou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.195 (?), 6.1.2014 22:10

Děkuji za další podrobnosti a jsem rád, že je Váš strom již určen. Ivan je dobrej yes.

Čeleď slézovitých (Malvaceae), kam patří, jsem také do vyhledávače několikrát zadával a hledal obrázky jejich dlanitých listů, ale zrovna listy Vašeho lahvového stromu se tam nezobrazily.

Trochu jsem tušil, že je to strom tohoto vzhledu, ale při hledání převládly baobaby - Adansonia. No, těsně vedle wink.

Ať se daří Vám i Vašemu lahvovému stromu.

Josef.

P.S. U druhého stromku jsem měl pochopitelně na mysli jeřáb (nejspíše jeřáb ptačí), jak již bylo spoludiskutujícími určeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika