Co je to za rostlinu, prosím?



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.130 (?)
28.9.2018 21:48

Beny, samozřejmě jste zase měl pravdu!

Shodou okolností jsem ve Spomyšli minulý týden byl a vcelku se mi tam líbilo: velký sortiment a různé "špeky" na které jsem jinde nenarazil.

Zajímavé, že Catalpa ovata uvádějí česky jako katalpa "srdčitá" místo správného vejčitá.

A mimochodem: je tam opravdu velmi bohatě zásobený antik :-)

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.130 (?), 28.9.2018 21:48

Beny, samozřejmě jste zase měl pravdu!

Shodou okolností jsem ve Spomyšli minulý týden byl a vcelku se mi tam líbilo: velký sortiment a různé "špeky" na které jsem jinde nenarazil.

Zajímavé, že Catalpa ovata uvádějí česky jako katalpa "srdčitá" místo správného vejčitá.

A mimochodem: je tam opravdu velmi bohatě zásobený antik :-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 29.9.2018 7:30

Tzv. "časká jména" často způsobují jen zmatek. Snažím se prosazovat používání správných latinských názvů (ale ja fakt, že ta česká se lépe pamatují).

Josefe, Spomyšli jsem zařadil do řetězce zahradnictví, co relativně pravidelně objíždím. Jako typ na zajímavý jarní výlet doporučuji ještě navštívit zahradnické školky Montano v Přerově nad Labem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 29.9.2018 10:22

Před... možná i 10lety, jsme se s mužem ve školce Montano stavovali kvůli nějakému stromu. Bylo nám řečeno, že jsou jen velkoobchod, takže pro nás smůla. Už je to jinak? Ze Spomyšle beru po NETu, ale momentálně mi nevyřídili reklamaci(už půl roku) to mi připomnělo, že musím zaurgovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 29.9.2018 10:51

Ano, proti velkoobchodnímu areálu vyrostla velká maloodběratelská prodejna. Na jaře jsem tam sehnal pár špeků, které ani ve velkoobchodní části neměli.

Spomyšle už je prostě moc velké a nestíhají to. Dooporučuju raději osobní odběry po předchozí rezervaci. Na začátku dubna jsem u nich objednával Arisaemy a to že nebudou napsali až v polovině července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 29.9.2018 21:58

Copak jste sehnal, prozraďtewink také ráda kupuju zajímavosti(nemálo ovšem špatně skončífrown) U Spomyšle - místo jasmínu bledorůžového pnoucího(či tak nějak) mi po vysazení vyrostl obyčejný pustoryl, prostě asi záměna někoho nezkušeného. Já si i říkala, že to má hodně podobné lístky, ovšem když se to nepnulo a začalo úplně podobat pustorylu, jsem to reklamovala. Ještě tedy nekvetl, ale je to očividně pustoryl. Reklamace se nějak táhne, ale i mou vinou, nenašla jsem jeden mail. Bohužel, mám to tam daleko. U kytky bych i mávnula rukou, ale na ten jasmín jsem čekala dlouho, až vyroste a pak zjistím, že ho budu muset vykopat, protože je to zaměněno. Žádná tragedie, jen to naštve, že zase doba, než konečně uvidím, jak kvete...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 30.9.2018 16:49

Neměl to být Trachelospermum jasminoides? Ten mám taky v seznamu.

V Montanu jsem sehnal zajímavou kolekci Ceanothus. Oblíbený "Blue Sapphire" (už jsem ho jednou měl, a tenhle byl jen za pár korun), "Blue Moud", "Emily Brown" (cesmínolistý) a "Arborea". Sháněl jsem je jako podsadbu do velkého zahradního krytu (už tam mám dvě "Victorie"), kde přes zimu držím -8°C, takže tam bez problémů porostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 30.9.2018 18:08

Ne-e, je to: Jasminum stephanense. Ceanothus jsem si zatím netroufnula, u nás jsou hrozné výkyvy - když teplo tak výheň, když má hodně mrznout, u nás o 5st míň než v okolísad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 30.9.2018 19:10

Pěkné, díval jsem se ale, že se nemohou shodnout na mrazuvzdornosti. 

Já mám také proto Ceanothus přes zimu v krytu, kde mohu kontrolovat teplotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika